Pablopavo i ludziki fot. Sławek Wąchała

Poznań: Pablopavo i Ludziki zagrali na dziedzińcu CK Zamek

Pojawili się na scenie w cyklu koncertów “7 Wspaniałych”, których założeniem jest prezentacja wykonawców znanych, ale takich, którzy potrafią nieźle zaskoczyć. Trudno byłoby znaleźć na polskiej scenie muzycznej artystów, którzy zaskakują lepiej niż Pablopavo i Ludziki.

Podczas koncertu można było usłyszeć cały przekrój muzyczny twórczości Pablopavo i Ludzików – dla wielu osób więc rytmy ska były sporym zaskoczeniem, tak samo jak utwory z płyty… disco. Naprawdę wydali taką płytę, choć zaznaczyli od razu, że nie ma pewności co do tego, czy istnieje dyskoteka, w której można byłoby tę płytę grać. No cóż, nawet jeśli nie, to zawsze można ją stworzyć – albo po prostu zagrać w plenerze, jak podczas środowego koncertu na Dziedzińcu Zamkowym…

Koncert był świetny i pełen energii, aż szkoda, że ze względu na pandemię nie mógł się odbyć na większej przestrzeni. Ale z drugiej strony – wiele utworów Pablopavo i Ludzików wymagają tych kameralnych warunków, więc…

Dla porządku przypomnijmy, że Pablopavo grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany “Telehon”, w 2011 drugi album – “10 piosenek” oraz album “Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem.

W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo – “Polor” i to z niej pochodzi “Dancingowa Piosenka Miłosna”, która zyskała uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie (bo czwarte) miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki. W drugiej połowie 2014 roku Pablopavo wydał również album solowy “Tylko”, a uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014 było przyznanie mu Paszportu Polityki w kategorii “Muzyka Popularna”.

Początek roku 2015 to pierwsza oficjalna płyta istniejącego od 2001 kolektywu Zjednoczenie Soundsystem i płyta “Wir” sygnowana jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas, najbardziej eksperymentalna i najbardziej popowa w dorobku artysty.

Marzec 2017 przynosi “Ladinolę”, czwarty album pod szyldem Pablopavo i Ludziki, a październik 2018 album “Marginal”, płytę z 13 piosenkami o różnym natężeniu disco. W 2019 roku Pablopavo i Ludziki wyruszyli też w Pierwsze Warszawskie Tournee, podczas którego przez siedem dni dzielnie przemierzali kolejne dzielnice Warszawy. Wnioskując po wyprzedanych biletach- pomysł przypadł publice do gustu. Z początkiem 2020 roku ukazały się “Wszystkie Nerwowe Piosenki”, wyłącznie na winylu i niedostępne w serwisach streamingowych.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze