ZSZ im. Lelewela fot. PIM

Poznań: “Oxford” odzyskuje blask!

Efekty prowadzonej od początku marca renowacji budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 6, u zbiegu ulic Działyńskich oraz Nowowiejskiego, są coraz bardziej widoczne. Uroda tego wyjątkowego budynku zaczyna być widoczna.

Prace związane z elewacją od strony szkolnego dziedzińca są już na ukończeniu. Trwa odnawianie elewacji od strony ul. Nowowiejskiego.

– W najbliższych dniach będziemy odbierać roboty budowlane związane z ostatnim fragmentem elewacji od strony dziedzińca. Została ona odnowiona, ściany fundamentowe zabezpieczono przed wilgocią i wymieniono uwzględnione w projekcie okna. W tym samym czasie wykonano instalację kanalizacji sanitarnej na najniższej kondygnacji budynku, a także wyremontowano i dostosowano łazienkę do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wykonawca prowadzi również prace w piwnicach budynku. Skuwane są posadzki i tynki, osuszane są zawilgocone ściany i układane nowe warstwy posadzek.

Przed przystąpieniem do robót elewacja wzniesionego w stylu neogotyckim, w latach 1884-86, budynku u zbiegu ulic Działyńskich oraz Nowowiejskiego, była silnie zabrudzona, zaatakowana przez mikroorganizmy oraz oszpecona zamurowaniami i dobudowami. Prowadzone prace mają za zadanie oczyścić ją, zdezynfekować, naprawić i poddać impregnacji. Renowacji poddane zostaną drzwi i herb na elewacji od strony ul. Działyńskich, pojawią się nowe lampy i poręcze.

Gmach, znajdujący się na terenie zespołu urbanistyczno-architektonicznego wpisanego do rejestru zabytków, będzie zabezpieczony przed dalszą degradacją i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wejście do niego od strony podwórza będzie odbywać się z poziomu chodnika, a w samym budynku szkoły zamontowane zostaną schodowe platformy dźwigowe.

Inwestycja pod nazwą „Modernizacja wraz z wyposażeniem Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu” uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze