Reklama

Poznań: Otwarcie wyremontowanej ulicy Święty Marcin

Ulica Święty Marcin ma się stać wizytówką Poznania. Efektowny deptak ma w założeniu przyciągać poznaniaków przez cały rok. Tylko czy faktycznie wyszło efektownie?

Celem remontu były “przywrócenie blasku” jednej z głównych ulic w Poznaniu. Projekt zakładał ograniczenie ruchu samochodowego i postawienie na komunikację miejską oraz pieszych, którzy mieli doprowadzić od tego, że przy ulicy ponownie odżyją lokale usługowe.

Pierwsze wątpliwości pojawiły się w momencie układania chodnika. Zamontowane płyty z całą pewnością są niezwykle charakterystyczne, ale czy ładne? Tutaj zdania są już mocno podzielone. Niewątpliwie na chwilę obecną “wizytówka Poznania” wygląda jak betonowa pustynia z kilkoma sklepami w trakcie likwidacji oraz przystankiem tramwajowym.

Problem z likwidującymi się sklepami ma zostać szybko rozwiązany. Jak zdradził Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, większość lokali miejskich przy ulicy ma już nowych najemców. Co istotne mają to być głównie lokale gastronomiczne, co faktycznie dawałoby nadzieję, że wizja stworzenia w tym miejscu przestrzeni przyjaznej dla poznaniaków faktycznie jest możliwa do zrealizowania.

W czasie lata na ulicach mają się pojawić ogródki wystawiane przez lokale. ZDM podobno otrzymał już kilka pierwszych zapytań w tej sprawie. Razem z ogródkami na drzewach mają pojawić się liście, co sprawi, że Święty Marcin przestanie straszyć szarym kolorem. Dodatkowo pojawić się mają fontanny, a sama ulica ma być regularnie sprzątana.

Na chwilę obecną Święty Marcin z całą pewnością nie wprawia w zachwyt. Z nadmiarem szarego koloru nie poradziły sobie nawet kolorowe, plastikowe dodatki, które z jakiegoś niezrozumiałego powodu pojawiły się na ulicy. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że faktycznie latem deptak w centrum miasta odżyje…

Sergiusz Szczepaniak

;)

Dodaj komentarz

avatar