Słowiańska fot. PIM

Poznań: Otwarcie ulicy Słowiańskiej

Od 6 marca znów będzie można przejechać ulicą Słowiańską przez nowe torowisko trasy tramwajowej na Naramowice. A to oznacza, że miejskie autobusy nie będą już kursować objazdami.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, linie nr 167, 174, 190 i 911 oraz nocne nr 214 i 224 pojadą ponownie przez ul. Szelągowską i Słowiańską. Przystanek autobusowy Wilczak (zlokalizowany przy ul. Szelągowskiej) zostanie przeniesiony na ul. Słowiańską (po skręcie w lewo, za przejściem dla pieszych).

Wróci też stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Szelągowskiej i Winogrady: sygnalizacja i oznakowanie. Zostanie też zlikwidowany tymczasowy przystanek. Podobnie będzie na skrzyżowaniu ulic Murawa i Winogrady.

Z kolei na skrzyżowaniu ulic Murawa i Słowiańskiej wróci m.in. śluza autobusowa dla kierunku Murawa – Słowiańska i przestaną działać tymczasowe przystanki przy skrzyżowaniu. Na ul. Słowiańskiej ponownie zaczną funkcjonować buspasy: od ul. Zagrodniczej w stronę Wilczaka oraz od ul. Zagrodniczej w kierunku ul. Murawa.

W nocy z 5 na 6 marca przywrócony zostanie dwukierunkowy przejazd przez ul. Słowiańską w rejonie pętli Wilczak. Otwarta zostanie też jednokierunkowo ul. Naramowicka na odcinku od Wilczaka do ul. Serbskiej. Kierowcy będą mogli nią dojechać do posesji przy ul Naramowickiej lub w skręcić w prawo w ul. Serbską i dalej w kierunku mostu Lecha i ul. Wilczak.

Zamknięty zostanie odcinek tej ulicy między ul. Szelągowską a Ugory. Dojazd do posesji przy ul. Wilczak nr 68 będzie zapewniony przez plac budowy, a przejście dla pieszych na ul. Szelągowskiej przesunięte zostanie w kierunku południowym (między obecnym tymczasowym przystankiem a standardową lokalizacją).

W związku z zamknięciem ul. Wilczak wyznaczone zostaną objazdy. Z ul. Szelągowskiej w kierunku mostu Lecha będzie można przejechać przez ulice Naramowicką i Serbską. W odwrotnym kierunku, czyli do centrum z mostu Lecha – z ul. Serbskiej przez rondo Solidarności oraz ulice Murawa i Słowiańską do Szelągowskiej. W związku z pracami na skrzyżowaniu Serbskiej i Naramowickiej nie będzie możliwości skrętu z ul. Naramowickiej w lewo, w ul. Serbską.

Dla pieszych i rowerzystów dostępna będzie wschodnia część ul. Naramowickiej (po jezdni, w związku z budową chodników). Dojazd do osiedla Ataner pod numerami 31-47 możliwy będzie ul. Naramowicką zarówno od ul. Serbskiej, jak i od ul. Szelągowskiej i Słowiańskiej.

UMP

4.7 3 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze