Poznań: Otwarcie schronu przeciwlotniczego przy ul. Kościelnej

W niedzielę można było zwiedzić po raz pierwszy schron przeciwlotniczy przy ulicy Kościelnej w Poznaniu. Obiekt znajduje się w mocno uczęszczanej okolicy pod zielonym skwerem pomiędzy pasami ulicy.

Poznańska Grupa Eksploracyjna Stowarzyszenie Pasjonatów Obiektów i Historii Militarnej zaopiekowała się schronem przeciwlotniczym na Jeżycach. Niedzielne zwiedzanie stanowiło pierwszą możliwość odwiedzenia schronu. Możliwe, że miejsce dołączy do kilku takich obiektów w Poznaniu, które są udostępniane cyklicznie. Oprócz możliwości zwiedzenia samego schronu, na przybyłych czekały pojazdy i wystawy militarne oraz możliwość posilenia się w kuchni polowej.

Wchodzący do schronu zwiedzający wysłuchali jego historię. Wewnątrz obiekt został oświetlony, żeby ułatwić jego eksplorację. Impreza pokazała, że zainteresowanie poznaniaków takimi wydarzeniami nie słabnie, co pokazuje, że takie miejsca są potrzebne na mapie Poznania. Jest szansa, że schron będzie jedną z atrakcji tegorocznych Dni Twierdzy Poznań.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze