pływalnia na Ratajach fot. UMP

Poznań: Otwarcie pływalni na Ratajach. Do końca września bilety w promocyjnej cenie!

Miasto zakończyło budowę pływalni na Ratajach. Oficjalne otwarcie ma nastąpić 9 września, a do końca miesiąca przewidziano promocje, żeby zachęcić mieszkańców do pływania.

Budowa nowej pływalni trwała nieco ponad rok. – Bardzo się cieszę, że ta inwestycja została przeprowadzona sprawnie i że u progu nowego roku szkolnego jest oddawana do użytku – mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Pamiętam poprzedni basen z czasów szkolnych, bo chodziłem tu na lekcje pływania. Cieszę się, że dzieci, młodzież a przede wszystkim mieszkańcy, będą mieli do dyspozycji obiekt o wiele lepszy niż tamten.

Na Ratajach powstał 25-metrowy basen z sześcioma torami do pływania. Jest więc to obiekt dość mały i… płytki. Głębokość wynosi po obu stronach 180 cm. Oprócz basenu w budynku znalazło się miejsce również dla sali fitness, a nawet mały zespół saun.

– Prace budowlane udało się zakończyć przed zaplanowanym terminem i rozpoczęciem nowego roku szkolnego. To szczególnie dobra wiadomość dla uczniów klas pływackich pobliskiej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14, którzy przed uruchomieniem pływalni trenowali m.in. w Termach Maltańskich. Od momentu jej otwarcia do miejsca treningów będą mieli zaledwie około 100 metrów – zaznacza Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Oficjalne otwarcie nastąpi 9 września! Basen będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-22:00 , a w soboty i niedziele o godzinę krócej – od 7:00 do 22:00.

Bilet normalny od poniedziałku do piątku na jedną godzinę kosztować będzie 12 zł, a na dwie – 18zł. Ulgowe wejściówki będą odpowiednio za 10 oraz 15 zł i przysługiwać będą młodzieży szkolnej i studentom do 26 roku życia z ważną legitymacją, a także rencistom i emerytom (z ważną legitymacją rencisty lub emeryta). W soboty i niedzielę do godziny 19 będzie taniej – bilet normalny na godzinę kosztować będzie 10 zł, na 2 godziny – 15 zł, a ulgowe odpowiednio: 8 i 12 zł. Z kolei na ostatnie 3 godziny w weekend ceny będą niższe o 1 zł.

Do końca września obowiązywać ma promocja – wszyscy chętni do skorzystania z pływalni w godzinach dla publiczności zapłacą 5 zł za godzinę.

UMP / PIM / POSIR / op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze