Poznań: Ostatnie kursy linii turystycznych w tym roku

Zabytkowy tramwaj fot. ZTM
Koniec lata oznacza koniec kursowania linii turystycznych w Poznaniu. W sobotni późny wieczór po raz ostatni w tym roku wyjedzie na tory linia nr 0N, jeszcze tylko w sobotę i niedzielę będą kursować historyczne pojazdy linii nr 0 i 100.

Linie turystyczne co roku przyciągają wielu poznaniaków i turystów. Podczas przejażdżki można obejrzeć najpiękniejsze zakątki Poznania, a jednocześnie powspominać lub – w przypadku najmłodszych pasażerów – poznać urok starych pojazdów i poczuć klimat dawnych czasów.

W najbliższą sobotę i niedzielę (28 i 29 września br.) będzie ostatnia w tym roku szansa na przejażdżkę historycznymi tramwajami linii nr 0 i autobusami linii nr 100. W sobotni wieczór po raz ostatni w tym sezonie będzie można podróżować turystyczną linią nocną nr 0N – tym razem pasażerowie będą mogli przejechać się tzw. „helmutem”.

– Na linii nocnej, w związku ze zbliżającym się wycofaniem z eksploatacji tramwajów GT8 chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom przejazd trzema tramwajami: wagonem nr 702 w malowaniu RB Düsseldorf, wagonem nr 707 w malowaniu MPK Poznań i wagonem nr 907 w malowaniu Frankfurt – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych

Tramwaje turystycznej linii nocnej wyruszą na trasę w sobotę o godz. 21.00 z przystanku Zeylanda. Pojadą w kierunku pętli Wilczak, gdzie nastąpi krótka przerwa na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Następnie odbędzie się przejazd do zajezdni na Franowie. Po obejrzeniu zajezdni z okien tramwaju wycieczka będzie kontynuowana do zajezdni Madalińskiego (na Madalinie również przewidziano możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć). Powrót na Zeylanda zaplanowano około godziny 23.00.

Jednocześnie informujemy, że w sobotę, 28 września br. na linii nr 0 uruchomiony będzie skład wagonów 105N. W niedzielę na”zerówkę” wyjedzie trójskład N+ND+ND, dodatkowo na dwóch ostatnich kursach pojedzie – jak drugi tramwaj – wóz 102Na. Niedzielny kurs o godz. 16.25 zostanie urozmaicony o muzykę na żywo w wykonaniu zespołu Poznań Brass.

Przypominamy, że bilety na linie turystyczne sprzedawane są (wyłącznie za gotówkę) przez obsługę w pojazdach kursujących na liniach turystycznych. Nie obowiązują na pozostałych liniach organizowanych przez ZTM.

ZTM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: