Poznań: Ostatni weekend linii turystycznych

140 lat MPK w Poznaniu Parada fot. Sławek Wąchała
Pojazdy historyczne w weekend 26-27 września po raz ostatni w tym roku wyjadą na trasy linii tramwajowej 0 i autobusowej 100. Na liniach turystycznych kończy się sezon 2020.

Wszystkie osoby, które chciałby wybrać się na przejażdżkę pojazdem z dawnych lat i powspominać (albo pokazać młodszym), jak niegdyś podróżowało się po Poznaniu, mogą to zrobić jeszcze tylko w sobotę i niedzielę, 26 i 27 września. To ostatnie dni funkcjonowania linii turystycznych, obsługiwanych historycznym taborem MPK Poznań (choć w najbliższy weekend na trasę linii 100 wyjedzie również Jelcz M11 z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego z Wrocławia).

Na linii 0 w sobotę będzie można obejrzeć Poznań z pokładu tramwaju 105N, a w niedzielę kursować będą tramwaje 102N oraz typu N+ND. Trasa pierwszego kursu (start o godz. 11.30 z pl. Wielkopolskiego) tradycyjnie jest wydłużona w taki sposób, aby pasażerowie mogli zwiedzić Muzeum Komunikacji Miejskiej znajdujące się na terenie zajezdni MPK Poznań przy ulicy Głogowskiej.
Z okazji zakończenia sezonu, w niedzielę, 27 września, uruchomione zostaną dodatkowe kursy na „zerówce” (odjazdy z pl. Wielkopolskiego – o godz. 12.15, 13.30, 14.45 i 16.00).

Na linii 100 w sobotę będą kursowały: Ikarus 260 (który w ubiegłym roku podczas Międzynarodowego Zlotu Ikarusów w Cottbus, uzyskał I miejsce w kategorii najpiękniejszych autobusów zabytkowych) oraz MAN NG313 i Jelcz M11. Natomiast w niedzielę na trasę wyjadą Jelcz PR110 oraz – tak, jak w sobotę – MAN NG313 i Jelcz M11.

Przypominamy, że bilety (zarówno na jeden przejazd, jak i jednodniowe, obowiązujące na obu liniach turystycznych) sprzedawane są przez obsługę w pojazdach kursujących na liniach nr 0 i 100. Możliwa jest płatność tylko gotówką. Bilety te nie obowiązują na pozostałych liniach organizowanych przez ZTM.

MPK, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: