Poznań: Ostatni dzień na dopisanie do spisu wyborców

Poznańscy urzędnicy do poniedziałku dopisali do spisu 19 500 osób! Na tym jednak nie koniec, bo wnioski wciąż wpływają. Termin ich składania mija we wtorek, 23 czerwca.

Wybory prezydenckie odbędą się już w najbliższą niedzielę. Każdy, kto chce wtedy oddać głos w Poznaniu, a nie jest tu zameldowany, ma taką możliwość. Wystarczy dopisać się do spisu wyborców. Można to zrobić do wtorku na dwa sposoby.

Online. To najprostsza i najwygodniejsza opcja. Aby dopisać się do spisu przez internet nie trzeba żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy profil zaufany na platformie ePUAP lub dostęp do bankowości elektronicznej. Link do formularza online dostępny jest TUTAJ. Wnioski tą drogą przyjmowane są do godz. 23.59.

Stacjonarnie. W tym wypadku złożenie odpowiedniego dokumentu jest możliwe w trzech lokalizacjach, gdzie załatwiane są sprawy wyborcze w godzinach pracy urzędu (w przypadku Poznańskiego Centrum Świadczeń – pon. 7:30-16:00, wt. 7:30-15:30).

siedziba Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Małachowskiego 10. W PCŚ można złożyć wniosek bezpośrednio w okienku. W tej lokalizacji nie trzeba się umawiać na wizytę, a wyborca zostanie od razu dopisany do spisu;
Urząd Miasta Poznania przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404. W tym miejscu obsługiwane są tylko osoby wcześniej umówione
Urząd Miasta Poznania przy ul. Libelta 16/20. Tutaj wniosek należy wrzucić do skrzynki podawczej umieszczonej w holu budynku, nie trzeba się umawiać, nie trzeba czekać w kolejce.
W przypadku wniosku elektronicznego, zawierającego adres mailowy wyborcy, wysłana zostanie informacja zwrotna o dopisaniu do spisu. W przypadku wniosku złożonego przy okienku klient otrzyma pisemne potwierdzenie.

Do spisu można dopisać się także przez pełnomocnika. Wyborca podpisuje wniosek, a osoba trzecia może wrzucić dokument do skrzynki podawczej w urzędzie przy ul. Libelta 16/20. Wyborcy, którzy dopisali się do spisu przed majowymi wyborami i chcą głosować w czerwcu, muszą złożyć wniosek ponownie.

Jeżeli odbędzie się II tura wyborów, wtedy do spisu wyborców będzie można dopisać się do 7 lipca. Uwaga: Osoby, które dopisały się przed I turą nie muszą robić tego ponownie – dopisanie do spisu skutkuje na obie tury.

Dopisanie do spisu wyborców jest wpisem jednorazowym – do najbliższych wyborów.

UMP, el

1
Dodaj komentarz

avatar
America for Duda 2020
America for Duda 2020

June 23, 2020
America welcomes the President of Poland, Andrzej Duda to Washington D.C., tomorrow June 24, 2020 from the point of view of U. S. citizens.

May Poland and the United States maintain strong and prosperous relations with one another. There is nothing more beautiful to see how America has offered to supply natural gas to Poland at a unlimited and discounted rate. This shows the cooperation and commitment to Western ideology, capital, investment.

President Andrzej Duda could also increase trade with America at a discounted rate (an additional discount Outside of the E.U. trade agreements, which could be seen perhaps as a even greater discount for Poland in natural gas [in the future once the infastructure [[transatlantic]] is complete, which hopefully speeds up). Perhaps America should employ Poles in Poland to help build some of the transatlantic pipeline ?

Trade could and should increase in such industries and even individuals (with of course internal logistics figured out on Poland’s end). e.g., the strawberry farmers and cherry farmers from a region sell-for-tran$port and trade their products every harvest, and those produce, as in this example, are sent and traded to grocery stores in America. Airlines and shipping would probably be used.

Other trade areas America welcomes are many from Poland.

Duda obviously is diplomatic with America so he should further establish this type of trade.

Duda 2020