Inwestycja przy Opolskiej fot. ZKZL

Poznań: Osiedle przy Opolskiej rośnie szybciej, niż zakładał plan

Dynamiczny postęp prac na budowie osiedla przy ul. Opolskiej, którego inwestorem jest Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Drugi etap inwestycji rozpoczął się z blisko trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Inwestycja przy ulicy Opolskiej jest największą w historii ZKZL. Docelowo ma powstać tutaj 1100 mieszkań komunalnych, a aktualnie trwają prace nad oddaniem 287 mieszkań poznaniakom. W pierwszym etapie inwestycji powstają dwa bloki pięciokondygnacyjne i jeden blok trzykondygnacyjny. W drugim etapie powstaną kolejne dwa bloki z czterema kondygnacjami.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisał umowę na początku roku, a plac budowy został przekazany pod koniec lutego i już teraz mieszkańcy Poznania mogą zobaczyć, jak prężnie postępuje ta inwestycja. W ramach prac w pierwszym etapie inwestycji trzy budynki są już w dużym zaawansowaniu robót murarskich. W jednym z bloków jest już wymurowana ostatnia kondygnacja i w najbliższym czasie rozpocznie się montaż konstrukcji dachu. Dwa pozostałe bloki w tym etapie są w fazie murowania czwartej kondygnacji.

Dzięki szybszemu tempu budowy Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przekazał już teren pod budowę drugiego etapu. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przygotowawcze, a teraz są już wylewane fundamenty. W tym samym czasie ruszyły również roboty przy budowie sieci zewnętrznych.

Warto przypomnieć, że w pierwszym etapie aż 38 mieszkań będzie przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami, a kolejne 40 będzie można dostosować do potrzeb takich osób. To blisko 30 proc. całości mieszkań budowanych w pierwszym etapie. Spółka wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców Poznania w tej kwestii i mocno rozszerzyła swoje plany w tym zakresie.

Przy ulicy Opolskiej do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o metrażu od 31 do 66 metrów kwadratowych. Projektując nowe osiedle ZKZL nie zapomniał o zagospodarowaniu terenu wokół budynków. W sąsiedztwie bloków pojawią się drogi wewnętrzne, miejsca postojowe dla mieszkańców, chodniki, niezbędne oświetlenie oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Łączny koszt inwestycji wyniesie ok. 62 miliony złotych. Planowane oddanie mieszkań w pierwszym etapie na nastąpić w 2022 roku.

ZKZL, el

Dodaj komentarz

avatar