Orszak Trzech Króli 2020 18 ot. S. Wąchała

Poznań: Orszak Trzech Króli w tym roku online

“Spotkajmy się u Ciebie!” – proponują organizatorzy orszaku w tym roku ze względu na pandemię. I zapraszają wszystkich 6 stycznia w samo południe do uczestniczenia w orszaku online.

O 12.00 rozpocznie się bowiem spektakl oparty na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia oraz koncercie kolęd przygotowanym przez Poznańskie Wielbienie pod kierunkiem Leopolda Twardowskiego. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku, kanale YouTube oraz w TVP3.

“Razem z Trzema Królami będziemy wędrować do betlejemskiego żłóbka, by oddać pokłon Nowonarodzonemu. Pomocą w przeżywaniu tego wydarzenia i całego święta będą korony, które każdy z nas będzie mógł sam przygotować na podstawie udostępnionego przez nas szablonu oraz śpiewniki, które są naszej stronie” – zapraszają organizatorzy.

Chętni godzinę wcześniej, o 11.00, będą mogli wziąć udział we Mszy Świętej, odprawionej w kościele pw. św. Franciszka Serafickiego przy pl. Bernardyńskim w Poznaniu.

“Czas orszaku każdego roku kojarzy nam się ze spotkaniem z bliskimi i wielką radością związaną z narodzinami Jezusa” – piszą organizatorzy imprezy. – “Mamy nadzieję, że organizacja wydarzenia w takiej formie przyczyni się do dobrego przeżywania tego dnia”.

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze