Poznań: OPZZ “Konfederacja Pracy” – nowy związek zawodowy w Solarisie

Działa od końca lipca, a ma już na swoim koncie jedną pikietę. W spółce Solaris w Bolechowie został zarejestrowany drugi związek zawodowy OPZZ „Konfederacja Pracy”.

Jak podaje “Głos Wielkopolski”, nieoficjalnie mówi się, że założyciel OPZZ „Konfederacji Pracy” to pracownik skonfliktowany z Solidarnością. Jednak związek tego nie potwierdza.

Reklama

Nowi związkowcy już zdążyli zorganizować pierwszą pikietę w Bolechowie. Wzięło w niej udział około 50 osób, które w ten sposób “manifestowali swoje niezadowolenie związane z polityką płacową w firmie i przeciwko temu, że zarząd prowadzi negocjacje płacowe wyłącznie z jednym partnerem społecznym, natomiast OPZZ „Konfederacja Pracy” została w tych rozmowach pominięta” – jak podali w oficjalnym komunikacie.

Reklama

Ale Mateusz Figaszewski, przedstawiciel spółki, podkreśla, że firma Solaris nigdy nie unikała spotkań i zawsze była chętna do rozmów. A organizowanie pikiety przed rozpoczęciem jakichkolwiek rozmów, z pewnością nie wpłynie na poprawę porozumienia między władzami firmy a pracownikami.

Spółka Solaris zatrudnia około 2500 pracowników. Swoją siedzibę ma w podpoznańskim Bolechowie, a zakłady produkcyjne m.in. w Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Do tej pory w firmie działał tylko jeden związek zawodowy – „Solidarność”.

Reklama

Głos Wielkopolski, el

Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar