Poznań: Opłaty za komunikację kartą płatniczą i zegarkiem? ZTM szuka operatora systemu

Kilka dni temu pisaliśmy o problemach naszej Użytkowniczki, która nie ma karty PEKA i nowego modelu telefonu komórkowego, więc nie mogła skorzystać z miejskiej komunikacji. Najwidoczniej Zarząd Transportu Miejskiego też doszedł do wniosku, że system najwyższy czas zmienić.

Przypomnijmy: pani Wiktoria nie jest poznanianką, więc nie ma karty PEKA, ma też stary telefon komórkowy i w takiej sytuacji ma problem ze skorzystaniem z miejskiej komunikacji – bo nie we wszystkich biletomatach są papierowe, jednorazowe bilety, a jeśli ktoś się zasiedzi do godziny 22.00 u przyjaciół, tak jak to się zdarzyło pani Wiktorii, to zostają mu do kupienia biletów wyłącznie biletomaty.

Dodajmy, że cała historia nie wydarzyła się na obrzeżach miasta, tylko na… Piątkowie. A to przecież dzielnica dobrze skomunikowana z centrum i z biletomatami. W Radojewie, Szczepankowie czy Strzeszynie byłoby jeszcze gorzej.

Do opowieści pani Wiktorii swoje historie dodało kilkuset naszych Użytkowników – i dla wszystkich z nich mamy dobrą wiadomość: Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na wybór operatora, który zapewni poznaniakom i turystom znacznie szersze możliwości zapłaty za przejazd. Na przykład kartą płatniczą albo smartwatchem.

Oferta operatora ma uzupełnić system sprzedaży biletów i wnoszenia opłat zwłaszcza jeśli chodzi o bilety jednorazowe i krótkookresowe w formie elektronicznej za pomocą kart płatniczych lub urządzeń mobilnych w terminalach zainstalowanych w pojazdach.

– Naszym celem jest wyposażenie wszystkich pojazdów obsługujących linie organizowane przez ZTM Poznań w urządzenia pozwalające w prosty sposób opłacić przejazd za pomocą karty płatniczej lub telefonu komórkowego. To oferta kierowana przede wszystkim do osób okazjonalnie korzystających z transportu publicznego lub pasażerów, którzy w momencie przejazdu nie mają przy sobie karty PEKA – mówi Jan Gosiewski Dyrektor ZTM w Poznaniu.

Informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej ZTM  oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Poznania. Oferty można składać do 10 sierpnia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: