korek fot. Sławek Wąchała

Poznań: Olbrzymie korki w Poznaniu. Centrum miasta było sparaliżowane

Z bardzo dużymi korkami w całym Poznaniu musieli się zmierzyć dzisiaj kierowcy. Przez kilka godzin centrum miasta było praktycznie sparaliżowane.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Wpływ na sytuację miało zapewne kilka czynników. Jednym z nich jest odbywająca się właśnie na MTP Cavaliada. Do tego doszło do kilku wypadków w ciągu dnia. Efektem były olbrzymie korki praktycznie na terenie całego Poznania.

Do wypadku doszło m.in. na Hetmańskiej przez co w stronę Ronda Starołęka powstały olbrzymie korki oraz na autostradzie A2 w stronę Warszawy. I tam bardzo szybko pojawiły się duże utrudnienia. Sam korek na Hetmańskiej zablokował też… ulicę 28 Czerwca 1956 oraz w dużym stopniu cały Dębiec.

Nie lepiej było w innych częściach miasta. Od rana ciężko było przejechać praktycznie przez każdą z dzielnic w Poznaniu, co mocno odczuli też pasażerowie komunikacji miejskiej. Ta notowała dziś bardzo duże opóźnienia. Problem dotyczył szczególnie autobusów.

Sytuacja na drogach jest już nieco lepsza niż w późnym popołudniem, ale przejazd przez Poznań w dalszym ciągu nie należy do najmilszych.