krwiobus fot. RCKiK

Poznań: Ojciec Piotra Reissa jest w szpitalu i potrzebuje krwi!

Henryk Reiss musi mieć pilnie przetoczoną grupę krwi ORh-. Niestety, własnie takiej brakuje. Piotr Reiss prosi o pomoc dla ojca i oddawanie krwi. Niestety, to nie jedyna grupa krwi, której brak…

Tej grupy krwi nie ma nie tylko w szpitalu, ale też w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tam sytuacja jest bardzo zła i dawno nie było tak znikomych zapasów krwi, Bo brakuje nie tylko 0Rh-, ale także 0Rh+, A Rh-, A Rh+ i B Rh-. Zapasy wszystkich tych grup określa się jako bardzo niskie.

Kto chciałby oddać krew, może to zrobić także dzisiaj: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Marcelińskiej pracuje także w soboty, od 7.00 do 13.00. Można się tam wybrać także w poniedziałek/wtorek/piątek w godzinach od 7.00 do 15.00 oraz w środa/czwartek od 7.00 do 18.00.

Natomiast w niedzielę, 4 października, będzie można oddać krew w krwiobusach, który w godzinach od 9.00 do 14.00 będą czekały w Ryczywole przed domem kultury, w Grodzisku Wielkopolskim przez Komendą Powiatowej Straży Pożarnej i w Mosinie na placu 20 Października.

Krew można oddać również w stacjach terenowych od poniedziałku do piątku: w szpitalu przy ul. Juraszów w Poznaniu, w Wolsztynie, Szamotułach, Wrześni, Gnieźnie, Czarnkowie, Pile, Wągrowcu, Śremie, Chodzieży, Lesznie, Kościanie i Nowym Tomyślu.

“Moi kochani. Nigdy wcześniej nie zwracałem się z taką prośbą, ale sytuacja jest wyjątkowa i pilna. Mój tata Henryk przebywa w szpitalu i koniecznie potrzebuje do przetoczenia krew. Niestety bardzo brakuje potrzebnej “0 RH-” – napisał Piotr Reiss na swoim profilu na FB. – “Dlatego bardzo proszę o oddanie tego rodzaju krwi. Będę dozgonnie wdzięczny”.

el

3 3 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze