Poznań: Ojciec pedofil gwałcący syna skazany

Wojciech K., trafi do więzienia na 15 lat za molestowanie i gwałcenie syna. Jego dwaj koledzy, którym podsuwał własne dziecko, Karol K. oraz Marcin W.dostali odpowiednio 12 i 6 lat więzienia. Tragedia chłopca z podpoznańskiego Dopiewa nareszcie się zakończyła.

Gwałty, wymuszanie innych czynności seksualnych i prezentowanie treści pornograficznych – takie zarzuty usłyszeli oprawcy dziecka, w tym jego ojciec. Sprawa jest przerażająca, ale jeszcze bardziej przeraża to, że ten proceder trwał kilka lat – i nikt nic nie zrobił.

Jak podaje “Głos Wielkopolski” sprawa zaczęła się w 2013 roku, kiedy chłopiec miał zaledwie 6 lat. Dziecko zaczęło mieć ataki agresji i napady niekontrolowanego oddawania kału. Takie objawy, jeśli nie są oznaką poważnej choroby, świadczą o molestowaniu seksualnym.

Zachowanie chłopca zauważyli pracownicy pomocy społecznej opiekujący się tą rodziną – i zawiadomili sąd. Ojciec akurat wtedy wyprowadził się od rodziny. Prokuratura wszczęła śledztwo, ale nie znalazła dowodów i sprawę umorzono. Dziecko nie chciało mówić.

Chłopiec nadal miał kontakt z ojcem, bo nikt mu nie ograniczył praw rodzicielskich, spędzał u niego weekendy i nikt nie miał pojęcia, co się tam dzieje. Dopiero dwa lata później, gdy chłopiec chodził już do szkoły, nauczyciele przyłapali go, jak symulował stosunek seksualny z kolegą. Zgodnie z prawem szkoła powinna w takim przypadku zawiadomić policję – i zrobiła to. Dziecko było badane przez psychologa i w szpitalu, jednak nadal nie chciało mówić – i znów nie udało się niczego udowodnić.

W 2017 roku policja zatrzymała jednego z trójki mężczyzn, później oskarżonych o pedofilię, a następnie kolejnych. I wtedy chłopiec zaczął mówić. Opowiedział swoją straszną historię i to, komu ją zawdzięcza.

W czerwcu 2018 roku rozpoczął się proces w tej sprawie – z wyłączeniem jawności, dla dobra dziecka. Niedawno zapadł wyrok. Ojciec pedofil został skazany na 15 lat więzienia oraz pozbawienie praw publicznych na 10 lat, zakaz kontaktowania się z synem i zbliżania się do niego przez 15 lat. Ma mu też zapłacić 100 tys. zł nawiązki. Marcin W. został skazany na 12 lat więzienia i 15 lat pozbawienia praw publicznych, ma też zapłacić 100 tys. zł nawiązki. Karol K. ma do odsiedzenia 6 lat i na 10 lat został pozbawiony praw publicznych. On ma zapłacić 50 tys,. zł nawiązki.

Głos Wielkopolski, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze