Poznań: Ogromne korki w okolicach ronda Śródka. „Żeby zachęcić mieszkańców i turystów do korzystania z transportu publicznego niezbędne jest inwestowanie w infrastrukturę”

fot. UMP
Zmiana organizacji ruchu na rondzie Śródka zakończyła się katastrofalnie. Poznań został w tym rejonie praktycznie sparaliżowany. Miasto tłumaczy się remontów.

Wtorkowy poranek dla wielu osób próbujących się przebić przez rondo Śródka był tragiczny. Ogromny korek, kilka kolizji i ogólne zamieszanie. Ze względu na remont torowiska nie ma możliwości przejazdu przez południową stronę ronda. W tym samym czasie miasto prowadzi kilka innych remontów, które paraliżują Poznań i doprowadzają kierowców do szaleństwa.

Do trudnej sytuacji w rejonach ronda Śródki postanowiło się odnieść miasto na swojej stronie internetowej. – Termin remontu tras tramwajowych dochodzących do ronda Śródka został tak zaplanowany, żeby był jak najmniej uciążliwy dla pasażerów komunikacji, a także kierowców. Okres wakacji letnich, kiedy w mieście mniej osób porusza się komunikacją publiczną, jest najlepszym czasem na tego typu prace – można przeczytać.

Dalej urzędnicy wyjaśniają co konkretnie powoduje problemy przy remoncie: – Utrudnienia dla kierowców wynikają z tego, że przez niewielki rozmiar wyspy środkowej ronda Śródka rozjazdy są zlokalizowane w jezdni, a zwrotnice pomiędzy przejściami dla pieszych a jezdnią. Trzeba więc było zamknąć dla samochodów przejazd przez rondo. Za przystankiem na ul. Jana Pawła II stworzono z kolei tymczasową przewiązkę.

– Żeby zachęcić mieszkańców i turystów do korzystania z transportu publicznego niezbędne jest inwestowanie w infrastrukturę. Stałe podnoszenie jej jakości pozwala zwiększyć bezpieczeństwo, komfort, sprawność, szybkość i niezawodność komunikacji. Takie inwestycje, jak budowa nowych tras tramwajowych na Naramowice, w Ratajczaka, czy do Unii Lubelskiej, są bardzo ważne. Niezbędne jest także systematyczne modernizowanie istniejących torowisk i sieci trakcyjnych – tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Remont ronda Śródka powinien zostać zakończony do końca lipca. Wszystko wskazuje na to, że do tego czasu mieszkańcy muszą przywyknąć do trudnej sytuacji na drogach.

Podziel się:

Ostatnio dodane: