Poznań: odwiedź podziemia Kaponiery!

Zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty, gry i koncerty – takie atrakcje przygotowano w zabytkowych podziemiach poznańskiej Kaponiery Kolejowej. Będzie ją można odwiedzać w każdy weekend do 30 września.

Kaponiera Kolejowa jest elementem dawnych poznańskich umocnień, oddanym do użytku w 1872 roku. Pełniła różne funkcje. Jak pisze w swym opracowaniu Katarzyna Michalak – był tu magazyn amunicji, ekskluzywne kasyno oficerskie, a po II wojnie światowej magazyn win należący do Centralnych Piwnic Win Importowanych. Znajduje się pod ochroną konserwatorską, dlatego szczególnie starannie odnawiano ją podczas remontu ronda Kaponiera, które od niej przyjęło potoczną nazwę.

Obecnie do Kaponiery Kolejowej można się do niej dostać właśnie z ronda Kaponiera, z poziomu przystanków Pestki. Już w ubiegłym roku organizatorzy – Miasto Poznań – postanowili otworzyć tę przestrzeń dla zainteresowanych przynajmniej w weekendy. W tym roku akcja odbywa się ponownie.

– Tym razem terminów i atrakcji będzie znacznie więcej, bo oprócz zwiedzania z przewodnikiem planowane są różnorodne warsztaty, gry czy koncerty – podkreśla Szymon Dąbrowski z zespołu gramiejska.pl

Chętni powinni zajrzeć na stronę imprezy – organizatorzy proszą też o zwrócenie uwagi na fakt, że przy niektórych atrakcjach ilość miejsc jest ograniczona i trzeba wcześniej zgłosić swój udział.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: