Kwiatowa po przebudowie fot. PIM

Poznań: Odnowiona Kwiatowa – i to jeszcze w tym roku

Strefa zamieszkania z zielenią i ogródkami – tak właśnie będzie wyglądała Kwiatowa po remoncie, i to jeszcze w tym roku. Wybrano wykonawcę przebudowy, który po podpisaniu umowy będzie miał dwa miesiące na wykonanie prac.

– Oprócz dużych inwestycji, jak budowa trasy tramwajowej na Naramowice czy zbliżająca się przebudowa ronda Rataje, pamiętamy także o tych blisko mieszkańców – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Oni oczekują nowej zieleni i miejsc, gdzie mogą bezpiecznie spacerować. Metamorfozę przeszły już m.in. ulice Jackowskiego i Taczaka. Teraz czas na ul. Kwiatową w centrum, czy ul. Jarochowskiego na Łazarzu.

Inwestycja jest kolejnym elementem prac związanych z rewitalizacją centrum Poznania. Ma na celu uspokojenie ruchu i poprawę bezpieczeństwa. Na ul. Kwiatowej zostanie wprowadzona tzw. strefa zamieszkania i ruch jednokierunkowy od ulicy Półwiejskiej do ulicy Rybaki.

– Po przebudowie, podobnie jak sąsiednia ul. Półwiejska, ul. Kwiatowa będzie deptakiem. Jezdnia i chodniki uzyskają nawierzchnię z kostki granitowej. Wybudowany zostanie nowy kanał technologiczny, powstaną nowe dojazdy do posesji, pojawią się nowe oświetlenie i zieleń – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Realizacja prac, umożliwiająca wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, ma trwać maksymalnie 74 dni od podpisania umowy z wykonawcą. Nasadzenia zieleni przewidziane są w pierwszej połowie listopada.

Obecnie nawierzchnia ul. Kwiatowej jest w złym stanie technicznym i wymaga wzmocnienia konstrukcji. Jezdnię ograniczają krawężniki, a po obu jej stronach zlokalizowane są chodniki i miejsca postojowe.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar