Jedzielnia fot. UMP

Poznań: Odkryj smaki miasta na Starym Rynku. Wszystkie dania po 10 zł!

Ledwo zakończył się Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku,. a już mamy kolejna imprezę dla miłośników dobrej kuchni. W sobotę, 24 sierpnia startuje kolejne spotkanie z cyklu Jedzielnia. Dania po 10 zł!

To już druga odsłona Jedzielni, czyli kampanii zachęcającej do odkrywania bogactwa miejscowej gastronomii. W ubiegłym roku akcja skupiona była wokół pięciu poznańskich rynków, w tym Jedzielnia rozszerza swoją działalność i zaprasza także do miejsc chętnie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów.

Po Rynku Łazarskim, rynku Wildeckim i parku Stare Koryto Warty czas na Stary Rynek, gdzie w sobotę w godz. 12:00-18:00 będzie można spróbować wyjątkowych dań przygotowanych przez szefów kuchni pobliskich restauracji. Zasady pozostają takie same jak w ubiegłym roku: każdy lokal prezentuje 3-4 dania, nie droższe jednak niż 10 zł.

– Chcemy, by każdy, kto do nas przyjdzie, mógł spróbować więcej, niż jednej potrawy – tłumaczy Marta Jankowiak, producentka Jedzielni. – Zapraszamy różne restauracje, z różnymi typami kuchni i zdajemy sobie sprawę, że niejednokrotnie wybór jednego z kilkunastu świetnych dań byłby bardzo trudny. U nas nie trzeba podejmować trudnych decyzji. Można próbować do woli.

Amatorzy słodkości też nie będą mieli powodów do narzekań. Nowością w tym roku jest zaproszenie do każdego wydarzenia jednej cukierni lub kawiarni.
– W Poznaniu, obok świetnych restauracji, mamy także mnóstwo miejsc z doskonałymi wypiekami, a w zeszłym roku wiele osób mówiło nam, że brakuje “słodkiego” – wyjaśnia Marta Jankowiak.

Pierwsza edycja Jedzielni odbyła się w 2018 r. Wzięło w niej udział 25 restauracji, które wydały ponad 3000 porcji.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze