UMP Libelta

Poznań: Od poniedziałku osobiście załatwimy sprawy w urzędach

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od najbliższego poniedziałku w urzędach powinna być możliwość osobistego załatwienia sprawy. W poznańskim urzędzie miasta można to zrobić już od 6 maja, a od 11 maja – można też zarezerwować wizytę online. Cały czas zachowywane są najwyższe zasady bezpieczeństwa.

Od poniedziałku, 25 maja, wszystkie urzędy administracji publicznej muszą przywrócić bezpośrednią obsługę obywateli – oczywiście z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych obowiązujących z powodu pandemii koronawirusa.

Przez cały czas zachowywane są odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Od najbliższego poniedziałku w jednym pomieszczeniu może przebywać tylko tylu klientów, ile jest stanowisk obsługi. Przygotowując się na tę sytuację w poznańskim urzędzie miasta już 18 maja zwiększono liczbę “okienek” w najpopularniejszych lokalizacjach, czyli w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych na ul. Gronowej i Libelta.

Uwaga: wcześniej w urzędzie obowiązywały limity dotyczące liczby osób wpuszczanych do budynków – był to jeden klient na 15 metrów kwadratowych. Ta zasada już nie obowiązuje – od 25 maja zgodnie z rozporządzeniem rządu ważna jest liczba stanowisk obsługi, a nie powierzchnia pomieszczenia.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo poznaniaków w siedzibach urzędu miasta ponownie uruchomiono możliwość zarezerwowania wizyty w urzędzie. Można to zrobić online pod adresem: poznan.pl/rezerwacje, telefonicznie (kontaktując się z wybranym wydziałem albo Biurem Poznań Kontakt) lub za pomocą kodu QR.

Liczba klientów przyjmowanych bezpośrednio w urzędzie zwiększa się z tygodnia na tydzień. Już w pierwszych dniach po uruchomieniu takiej możliwości, czyli 6-9 maja, średnio na wizytę zapisywało się ok. 800 osób dziennie. Po wprowadzeniu rejestracji online liczba ta wzrosła i obecnie przez internet wizyty umawia ok. 1200 poznaniaków dziennie. Do tego należy również doliczyć tych klientów, którzy zapisują się telefonicznie: to kolejne ok. 300 osób na dzień. Niestety, nie wszyscy przychodzą na wyznaczoną godzinę – średnio od kilku do kilkunastu procent wizyt umówionych każdego dnia przepada.

Pracownicy Urzędu Miasta Poznania cały czas zapraszają do kontaktu online, pocztą tradycyjną, a także telefonicznie. Sprawy są załatwiane w godzinach pracy urzędu.

Przy wejściach do UMP przez cały czas są wystawione skrzynki podawcze, w których nadal można zostawiać dokumenty. Kontakt z urzędem jest także możliwy przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą UMP. Pełną listę spraw można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Można również kontaktować się pracownikami miejskiej infolinii Poznań Kontakt – 61 646 33 44, czynnej w godz. 7:30 -20:00 w dni powszednie. Urzędnicy pomogą ustalić, jakie sprawy można załatwić zdalnie.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze