Poznań: Od piątku zmiany w organizacji ruchu na ul. Wyspiańskiego

Wyspiańskiego fot. ZDM
To kolejna łazarska ulica, która przejdzie zmiany w związku z wprowadzaniem Strefy Płatnego Parkowania. Prace rozpoczną się 18 grudnia, a kierowcy muszą przeparkować samochody.

Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywała na odcinku ul. Wyspiańskiego od ul. Jarochowskiego do ul. Głogowskiej. O ile obecne kierunki ruchu, jak również równoległy sposób postoju nie ulegną zmianie, to parkowanie zostanie uporządkowane, a oznakowanie zaktualizowane.

Ulicą Wyspiańskiego ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach na odcinku od ul. Jarochowskiego do skweru F. Focha i w jednym kierunku od skweru (po południowej stronie) do ul. Głogowskiej. Z parkowania wyłączona zostanie północna strona ul. Wyspiańskiego na odcinku od ul. Chełmońskiego do ul. Kossaka, a także południowa pomiędzy ul. Kossaka i skwerem F. Focha.

Odległości od skrzyżowań i przejść dla pieszych nie pozwoliły na wyznaczenie tutaj miejsc postojowych z wyjątkiem czterech miejsc zastrzeżonych, tzw. „kopert”. Pomiędzy ul. Matejki a Głogowską parkowanie będzie możliwe tylko po północnej stronie ulicy. Na pozostałym odcinku ul. Wyspiańskiego miejsca postojowe zostaną wyznaczone obustronnie. Nie będzie możliwości parkowania w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania lub przejścia dla pieszych.

Prace na ul. Wyspiańskiego rozpoczną się 18 grudnia i powinny potrwać dwa dni. Należy jednak podkreślić, że kluczowy wpływ na termin rozpoczęcia i zakończenia prac będzie miała pogoda. Mokra nawierzchnia uniemożliwia wykonanie oznakowania poziomego, nawet jeżeli opady wystąpiły dzień wcześniej i jezdnia jest nadal mokra.

Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem robót. Kierowcy mogą zaparkować swoje samochody na parkingu tymczasowym przy Arenie.

Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane, muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Opłaty za postój zaczną być pobierane dopiero po uruchomieniu SPP na Łazarzu, które jest planowane na 1 lutego 2021 roku.

ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: