Gdyńska przebudowa fot. UMP

Poznań: Od 2 lipca zmiana organizacji ruchu na Gdyńskiej

Prace przy przebudowie ulicy gdyńskiej postępują i wkraczają w kolejny etap. Dlatego od czwartku 2 lipca ruch w rejonie oczyszczalni częściowo zostanie poprowadzony nową jezdnią ul. Gdyńskiej, a stara zostanie zamknięta.

Ulica Gdyńska jest przebudowywana na terenie gminy Czerwonak, na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Zmiana w obecnej organizacji ruchu dotyczy odcinka za skrzyżowaniem z ul. Piaskową (za sklepem Aldi) do końca inwestycji, czyli do wjazdu na teren oczyszczalni.

Ruch w stronę Czerwonaka/Wągrowca odbywać się będzie po drodze tymczasowej, natomiast pojazdy jadące w kierunku Poznania zostaną przekierowane na wybudowany w ostatnich tygodniach pas zachodni jezdni. Tymczasowy przejazd przewidziany jest przy prawej krawędzi jezdni ul. Gdyńskiej, tworzą go betonowe płyty drogowe. Taka zmiana organizacji ruchu pozwoli na przejście do kolejnego etapu inwestycji, czyli przebudowy wschodniej jezdni na tym odcinku.

Niezmiennie na ul. Gdyńskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania.

Przebudowa ok. 1,2-km odcinka ul. Gdyńskiej rozpoczęła się pod koniec października ubiegłego roku. Docelowo ulica będzie składała się z dwóch niezależnych jezdni, a każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu. Kierowcy aktualnie jeżdżą już nową, zachodnią nitką drogi, a roboty przeniosły się na wschodnią część. Na skrzyżowaniach z ul. Poznańską i Piaskową powstają również nowe ronda – oba są już widoczne.

Trwają roboty związane z budową wjazdów na posesje oraz tzw. drogi rozprowadzającej (dodatkowego pasa ruchu) na terenie zabudowanym, gdzie przewidziano ekrany akustyczne. W ramach inwestycji powstają także zatoki autobusowe, chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie. Planowany termin zakończenia prac to ostatni kwartał 2020 r.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze