pociąg

Poznań: Od 1 września w Woli i Kiekrzu nowe perony

Dzięki remontowi trasy kolejowej Poznań-Szczecin pasażerowie korzystający ze stacji Wola i Kiekrz od 1 września będą mieli do dyspozycji nowe perony.

Nowe perony zostały też wyposażone w nowe ławki, oświetlenie i waty chroniące przed deszczem i śniegiem. Mają też nawierzchnię antypoślizgową, a niepełnosprawni będą mieli do dyspozycji pochylnie. W Kiekrzu powstanie też przejście podziemne z windami, które nie tylko ułatwi dojście na perony, ale i komunikację między częściami dzielnicy położonymi po obu stronach torów.

Remont peronów to część prac modernizacyjnych na trasie kolejowej z Poznania do Szczecina. Prace rozpoczęły się kilka miesięcy temu i potrwają do 2020 roku. Ich efektem jest wyremontowany peron we Wronkach i trwające remonty w Baborówku i Pamiątkowie. W następnej kolejności nowe, komfortowe perony otrzymają stacje w Rokietnicy, Pęckowie i Szamotułach. Budowana jest także nowa sieć trakcyjna i wymieniane tory. Wszystko to sprawi, że za dwa lata będziemy jechać do Szczecina o 50 minut krócej, a pociągi pojadą z prędkością 160 km na godzinę.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze