barierki przy Garbarach fot. ZDM

Poznań: Ochronne barierki na Garbarach. Kierowcy przestaną chlapać pieszych

Piesi chodzący wąskim chodnikiem przy kościele pw. Św. Franciszka Serafickiego nie muszą się już bać, że zostaną ochlapani wodą z kałuży przez nieuważnych kierowców. Zarząd Dróg Miejskich zamontował tam pełne bariery ochronne.

Po każdym deszczu czy wiosną podczas topnienia śniegów, gdy na jezdni zbiera się woda, przechodnie byli narażeni na zimne i brudne “prysznice”. Nie mieli gdzie się usunąć, by uniknąć rozbryzgów wody – chodnik w tym miejscu jest bardzo wąski ze względu na historyczną zabudowę. Woda pryskała też na mury świątyni, co szczególnie po zimie, gdy było w niej sporo soli, wpływało bardzo niekorzystnie na mury kościoła.

Bariery ochronne zamontowane przez ZDM przy kościele mają chronić pieszych na wąskim chodniku pomiędzy jezdnią a budynkiem świątyni. Ochronią też sam budynek przed rozbryzgami brudnej wody.

Barierki przypominają te stosowane na przystankach tramwajowych położonych przy ruchliwych ulicach. Tam sprawdzają się bardzo dobrze chroniąc pasażerów przed fontannami brudnej wody. Teraz dzięki nim także i na Garbarach przechodnie będą mogli już bez obaw spacerować koło kościoła w czasie deszczu.

ZDM

3 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze