Imieniny Piotra i Pawła

Poznań: Obchody Imienin patronów Poznania św. Piotra i Pawła

Asocjacja 2006 zaprasza od 15.00 na Śródkę, na obchody imieninowe i teatralne. A na placu Wolności można podziwiać wystawę retrospektywną scenografii do widowisk z okazji obchodów patronów Poznania Św. Piotra i Pawła.

Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacja 2006, czyli polski nurt teatru plastycznego, proponuje z okazji imienin “Działania teatralne czyli Vino w proszku”:

Podążamy, jak zwykle od 25 lat, ze świętymi Piotrem i Pawłem przez poznańskie ulice. Docieramy w ostateczności do wybranego Serca Miasta i przypadkowych widzów tym razem na Śródce. W dramaturgii działań owe Serce Miasta staje się w tym momencie miejscem dyskusji nad splotem różnych teorii życia. W rezultacie nasi bohaterowie zmierzają, wbrew pozorom, ku jedności opinii.

Krótkie opowieści nawiązujące do hipotezy, iż to właśnie Piotr i Paweł układali, jeden po drugim, podwaliny pod wiarę chrześcijan. Każdy z nich będąc przekonanym o wyższości zapamiętanych przez siebie treści, przekazał prawdę na różne sposoby.

Pierwszy, Piotr, ujmował chrześcijaństwo jako wiarę równości i miłości, niczym zjednoczenia w kolektywie wolnych ludzi. Paweł, zbierając i formując zasady, wytyczając twardy i bezkompromisowy kierunek chrześcijaństwa, mocno zaznaczał co jest dobre, a co złe. Obydwaj, mając najlepsze intencje, działają w zgodzie z naukami swego Mistrza i Nauczyciela”.

Scenariusz i reżyseria działań, wizja plastyczna, kierownictwo artystyczne: Piotr Tetlak
Opieka dramaturgiczna: Janusz Stolarski
Scenografia i obiekty: Martyna Stachowczyk, Krzysztof Urban
Kostiumy: Natalia Rejszel
Muzyka: Trio Targanescu w składzie Katarzyna Klebba, Arnold Dąbrowski, Paweł Paluch

Kierownictwo Techniczne, organizacja pracy twórczej: Paweł Stachowczyk
W rolach głównych: Małgorzata Walas Antoniello, Paweł Stachowczyk, Janusz Stolarski

W pozostałych rolach: Piotr Charytoniuk, Bartłomiej Chudziński, Dobrawa Deczkowska Natalia Rejszel, Martyna Stachowczyk, Szymon Stolarski, Krzysztof Urban, Aleksandra Zembrowska, Trio Targanescu

Obchody imienin potrwają na Śródce do godziny 18.00.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze