Poznań: Obchody 65. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 na Łazarzu

65. rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 na Łazarzu fot. ROŚŁ
W tym roku przypada 65. rocznica Powstania Poznańskiego Czerwca 56. Jeżyckie Centrum Kultury wraz z Stowarzyszeniem Wirtualny Łazarz, Radą Osiedla Św.Łazarz i Projektem Miś przygotowało lokalne obchody tej rocznicy. 26 czerwca zapraszamy na Łazarz.

Uroczystość rozpocznie się 26 czerwca o godzinie 12.00 na Skwerze Eki z Małeki na Łazarzu (u zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza, Granicznej).

Podczas spotkania na skwerze będziemy mogli zobaczyć wystawę z Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwca 56 „Stąd upominano się po raz pierwszy”, wziąć udział w spacerze z przewodnikiem Śladami Czerwca 56, spróbować smaków tamtych czasów.

Będziemy też świadkami rekonstrukcji historycznej poświęconej postaci Janusza Kulasa, jednego z uczestników tamtych wydarzeń, którego postać widać m.in na zdjęciu z pochodu. Jego niezwykły charakter sprawił, że dziś, choć był ważną osobą w tamtych dniach, dziś jest trochę zapomniany.

Projekt jest finansowany ze środków Rady Osiedla Św Łazarz. Z okazji spotkania zostaną wydrukowane też pocztówki okolicznościowe dzięki wsparciu firmy Garvest.

ROŚŁ

Podziel się: