tramwaj nr 12 fot. MPK

Poznań: O 20.00 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na Ratajach

Z powodu uszkodzenia zwrotnicy wjazdowej na rondo Rataje, w środę, 13 maja o godz. 20.00 nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Zamenhofa od ronda Starołęka do ronda Rataje. Tramwaje zmienią trasy.

Jak informuje MPK, tramwaje linii 7 jadące w kierunku Zawad, linii 12 w kierunku os. Sobieskiego i linii 13 w kierunku Junikowa kursować będą objazdem przez rondo Zegrze, Żegrze, Chartowo i Trasę Kórnicką do węzła Kórnicka. Stamtąd tramwaje linii 7 pojadą trasą bez zmian do Zawad, a tramwaje linii 12 i 13 do ronda Rataje i dalej trasami bez zmian.

Ostatnie kursy po trasach stałych wykonane zostaną:

linia 7 z Ogrodów – o godz. 19.23,
linia 12 ze Starołęki – o godz. 19.30,
linia 13 ze Starołęki – o godz. 19.33.
Na trasach objazdowych linie te będą funkcjonować do końca dnia.

Wstrzymanie ruchu nastąpi tylko w kierunku ronda Rataje, a zatem tramwaje linii 7 jadące w kierunku Ogrodów oraz linii 12 i 13 jadące w kierunku Starołęki kursują bez zmian.

Aby zapewnić komunikację na zamkniętym odcinku, autobusy linii 174 i 184 jadące w kierunku ronda Rataje i os. Sobieskiego (począwszy od kursu o godz. 19.35 z os. Orła Białego i od kursu o 19.20 z ronda Śródka), po obsłużeniu przystanku „Os. Bohaterów II Wojny Światowej”, z ulicy Kruczej skręcą w lewo w ul. Zamenhofa i pojadą do ronda Starołęka. Na rondzie Starołęka zawrócą i zatrzymają się na przystanku przy pasażu handlowym, po czym pojadą dalej trasami bez zmian.

Dodatkowo od godz. 19.42 uruchomione będą dwa autobusy „za tramwaj” kursujące pomiędzy rondem Rataje a rondem Starołęka wzdłuż ulicy Zamenhofa. Autobusy będą rozpoczynać kursy na przystanku początkowym przy dworcu Rataje i na trasie przejazdu będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach autobusowych. Przy rondzie Starołęka zatrzymywać się będą tylko za rondem przy pasażu handlowym.

MPK, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze