pkp

Poznań: Nowy rozkład jazdy PKP od 1 września

Jak pojadą pociągi Intercity, TLK, Przewozy Regionalne od 1 września 2019 roku? Tego dnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP.

Jak zawsze pasażerowie muszą przygotować się na zmiany w rozkładzie przyjazdów i odjazdów pociągów. Jednak jeśli chodzi o Wielkopolskę, dużych zmian w rozkładzie nie ma. Zmianą na lepsze są na pewno nowe perony na stacjach Kiekrz i Poznań – Wola oraz zbliżająca się do końca przebudowa peronu we Wronkach, odbywająca się w ramach przebudowy trasy kolejowej z Poznania do Szczecina.

Nowe i wyremontowane stacje sukcesywnie pojawiają się w całej Polsce. Pasażerowie będą mogli czekać znacznie bardziej komfortowo na swoje pociągi między innymi na stacjach Częstochowa Raków, Dąbrowa Górnicza Wschodnia i Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce, Drawsko Pomorskie i Szczecin Główny ( tu we wrześniu zakończy się remont peronu 3). Nowy peron będzie też oddany do użytku na stacji Opole Wschodnie – podróżni będą z niego korzystać podróżując do Wrocławia, w nowym rozkładzie wróciło bowiem bezpośrednie połączenie z Opola do Wrocławia przez Jelcz.

Nieco utrudnień mogą się spodziewać pasażerowie wybierający się do Olsztyna – bo we wrześniu rozpoczną się prace na trasie Gutkowo-Olsztyn, co spowoduje zmianę tras pociągów dalekobieżnych. Od 13 września będą kursowały zmienioną trasą przez Iławę, natomiast do stacji Elbląg, Morąg i Pasłęk zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

We wrześniu ponownie ruszą prace na linii do Zakopanego, co oznacza, że na trasie Kraków Płaszów-Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona oraz Kraków Płaszów-Nowy Targ za pociągi będą kursować autobusy. Pociągi dalekobieżne będą kursować tylko do Krakowa, a niektóre z nich będą kursować objazdem przez Nową Hutę pomijając stację Kraków Płaszów lub Kraków Główny.

1 września podróżni z Kielc i Radomia będą mogli ponownie korzystać z pociągów na trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa, które wcześniej ze względu na remonty kursowały tylko do Radomia.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do 19 października.

PKP, el

Dodaj komentarz

avatar