Trasa tramwajowa na Miłostowo fot. ZTM

Poznań: Nowy przystanek przy Mogileńskiej dla linii nr 6 i 8

Po zakończeniu prac budowlanych i pozytywnym odbiorze technicznym – na trasie tramwajowej do Miłostowa został uruchomiony nowy przystanek dla linii nr 6 i 8 – “Mogileńska”.

Nowy przystanek znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Mogileńskiej, bezpośrednio przy przystanku autobusowym o takiej samej nazwie, co ułatwi pasażerom przesiadki z tramwaju na autobus i odwrotnie – to właśnie był decydujący argument za tą lokalizacją. Została ona zatwierdzona jeszcze w 2018 r. na wniosek części mieszkańców.
Przystanek znajduje się dużo bliżej budynków mieszkalnych oraz ułatwia łączenie różnych form transportu (tramwaj-autobus). Duże znaczenie miał także fakt przeniesienia lokalizacji siedzib urzędu skarbowego urzędu celnego, co znacznie zmniejszyło wykorzystanie znajdującego się dalej od skrzyżowania przystanku tramwajowego “Pusta”. Dlatego wraz z otwarciem przystanku “Mogileńska”, przystanek “Pusta” miał zostać zlikwidowany.

Jednak mieszkańcy chcieli pozostawienia przystanku “Pusta”, a ich wniosek oficjalnie poparła Rada Osiedla Warszawskie – Pomet – Maltańskie. Dlatego przystanek “Pusta” został pozostawiony testowo, a ZTM będzie sprawdzał frekwencję na nim, aby uzyskać potwierdzenie czy jest on faktycznie potrzebny. I to od niej zależy, czy po zakończeniu pomiarów przystanek zostanie zlikwidowany czy nie.

Ponieważ dodatkowy przystanek oznacza wyższy koszt przejazdu w przypadku opłacania podróży z tPortmonetki na karcie PEKA dla pasażerów z rejonu Antoninka, Kobylepola lub Zielińca, ZTM poprosił o opinię także Radę Osiedla Antoninek – Kobylepole – Zieliniec. Ten samorząd lokalny również poparł ideę testowego pozostawienia obu przystanków.

ZTM, el

Dodaj komentarz

avatar