szpital Szwajcarska fot. UMP

Poznań: Nowy przypadek koronawirusa

Kolejny, trzeci przypadek pacjenta z koronawirusem w Poznaniu, jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To mąż pierwszej pacjentki z Czapur.

Ministerstwo podało informację o trzech kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Chodzi o dwie osoby z woj. podkarpackiego i jedną z woj. wielkopolskiego, z Poznania. Wszystkie potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Kolejnym zarażonym jest mąż pierwszej pacjentki z Czapur. Jak informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego, sanepid dotarł do tej pory do 60 osób, które miały kontakt z tą rodziną. Kto i kiedy będzie miał pobierane próbki do badań – decyduje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.  Przypomnijmy, że chory mężczyzna był szafarzem w czapurskim kościele i podawał komunię tamtejszym parafianom podczas mszy.

Nie są znane wyniki badań kolejnej osoby z tej rodziny, który pracował w restauracji McDonald’s przy Hetmańskiej. Mają być znane jeszcze dziś.

W Polsce jest już 47 osób zarażonych koronawirusem.

el

19
Dodaj komentarz

avatar
Karolina Otrząsek
Karolina Otrząsek

Oby zostało w rodzinie.

Edward Szwec
Edward Szwec

Może napiszecie o Marszałku Senatu Grodzkim – co u niego ? POdobno zarażony !!!

Elzbieta ED
Elzbieta ED

Ile osób wróciło z Włoch ile miało zrobionych testów ?? Z iloma osobami sie kontaktowali?? Liczba zarażonych jest o wiele wieksza ?

???
???

dlaczego w POznaniu nie miejsc, by za darmo odkazić lub umyć ręce? Niby pandemia, a na dworcu PKP mycie rąk kosztuje 2 zł 50. Przecież to obciach.

Krzysztof Pomorski
Krzysztof Pomorski

To ten co rozsiewał na mszy, gratulacje