Poznań: Nowy mural w mieście “zamalował wulgarne napisy”

Uczniowie z XII LO w ramach akcji “Poznań bez nienawiści” stworzyli efektowny mural, który zastąpił znajdujące się w tym miejscu wcześniej wulgarne napisy.

Nowy mural powstał w tunelu łączącym ul. Północną i Kutrzeby z Cytadelą, a dotyczy tematyki traktowania zwierząt przez człowieka. – Chcemy to, co widnieje na ścianach nie raziło wulgarnością a uruchamiało refleksję i uważność na otaczającą rzeczywistość. Mamy także nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do uruchomienia kolejnych lokalnych działań zwiększających bezpieczeństwo osób tamtędy przechodzących – tłumaczy Barbara Pniewska, psycholożka i opiekunka uczniowskiego projektu.

– Młodzież chce się skupić na idei akcji i dbać o bezpieczeństwo. W działania zaangażowało się kilkunastu uczniów z szkolnego koła w XII LO, a także innych poznańskich szkół średnich, najpierw zamalowując wulgarne napisy szarą farbą a później tworząc mural – dodał Mikołaj Babiak, przewodniczący szkolnego samorządu.

– Niestety przestrzeń w tym fyrtlu jest bardzo zaniedbana, wszędzie walają się śmieci, ogromny bałagan panuje przy nowej deweloperskiej inwestycji. Rada Osiedla występowała do władz miasta o zwiększenie bezpieczeństwa w tym rejonie – mówi radny Tomasz Dworek. Przede wszystkim jednak warto docenić zaangażowanie młodzieży – to oni są inicjatorami dobrych zmian.

Źródło: Rada Osiedla Stare Miasto

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze