budynek w ogrodzie jordanowskim, wizualizacja fot. PIM

Poznań: Nowy budynek w ogrodzie jordanowskim przy ul. Solnej

190 metrów kwadratowych powierzchni, dwie kondygnacje i taras. Tak będzie wyglądał nowy budynek zaplecza sportowego w Ogrodzie Jordanowskim nr 1 przy ul. Solnej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiła przetarg na jego wykonanie.

– Głównym punktem inwestycji jest budowa nowego budynku zaplecza sportowego wraz z fragmentami chodnika z kostki betonowej, łączącego nowy obiekt z istniejącymi ciągami pieszymi. Dotychczasowy budynek zostanie zdemontowany. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich prac będzie miał 270 dni od podpisania umowy – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budynek będzie się składał z dwóch brył. Jedna z nich będzie miała dwie kondygnacje: z górnej będzie można wyjść na taras, który jednocześnie będzie dachem drugiej, jednokondygnacyjnej bryły.

W nowym budynku będą się mieściły magazyny sprzętu sportowego i świetlice, w których będą odbywać się zajęcia sportowe i warsztaty dla wszystkich chętnych. Znajdą się tam także dwie szatnie z toaletami i prysznicami, z których jedna będzie przystosowana do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami, jak również pokoje dla pracowników.

W ramach rewaloryzacji Ogrodu Jordanowskiego nr 1, którą zainicjowała Rada Osiedla Stare Miasto i dyrekcja administratora obiektu, Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2, przed dwoma laty oddano do użytku nowoczesną, spójną przestrzeń do gier i zabaw. Dostępne są boiska do siatkówki, koszykówki, gry w piłkę nożną i ręczną. Dotychczasowe roboty zrealizowano ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego oraz grantów, o które wnioskowała rada osiedla.

Firmy zainteresowane budową obiektu mogą wziąć udział w przetargu jeszcze do 16 kwietnia.

PIM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze