Poznań: Nowy biletomat na Morasku

biletomat Mera Operator fot. ZTM
Znajduje się przy przystanku autobusowym Morasko/Radojewo – ul. Łopianowa/Naramowicka, można z niego korzystać zbliżeniowo, gotówką i systemem płatności BLIK. To kolejny nowoczesny biletomat w mieście

Nowoczesny biletomat stacjonarny uruchomiony przez Operatora Mera stoi przy przystanku autobusowym w kierunku centrum i jest siedemnastym takim urządzeniem w sieci sprzedaży Zarządu Transportu Miejskiego.

“Biletomaty te umożliwiają przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi, stykowymi oraz telefonami komórkowymi za pomocą systemu płatności BLIK, a także gotówką” – wyjaśnia ZTM. – “Można w nich doładować kartę PEKA i kupić bilety papierowe. Automaty zostały opracowane z myślą o osobach z niepełnosprawnościami i spełniają wszystkie europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku”.

Niezwykle ważne jest także to, że te biletomaty są wyposażone w baterie solarne zainstalowane na daszku, które zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenie jest znacznie tańsze w eksploatacji, bo zużywa mniej energii.

W Poznaniu docelowo stanie 25 automatów w różnych lokalizacjach. O każdym kolejnym ZTM będzie informować.

Podziel się: