Wartostrada

Poznań: Nowości na Wartostradzie: nowe odcinki, latarnie, wiaty i… remonty

Wartostrada w parku Szelągowskim zostanie tymczasowo zamknięta od zjazdu w rejonie skrzyżowania ul. Szelągowskiej i Garbary do plaży miejskiej na Szelągu. 24 lutego rozpocznie się tam remont.

Dzięki remontowi wzdłuż trasy pojawią się nowe latarnie i mała architektura. Zostaną zamontowane także kamery monitoringu, co poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Na czas prac Wartostrada zostanie zamknięta, a piesi i rowerzyści będą mogli obchodzić i objeżdżać remontowany odcinek trasą równoległą wzdłuż ul. Szelągowskiej, którą także można dojechać do parku i plaży miejskiej. Zamknięcie planowane jest na poniedziałek 24 lutego i potrwa do końca kwietnia. Poznańskie Inwestycje Miejskie proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac oraz zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Wkrótce rozpocznie się również budowa dwóch nowych wiat rowerowych: przy ul. Ewangelickiej oraz przy dworcu autobusowym Garbary. Na przełomie marca i kwietnia zostanie oddany do użytku nowy odcinek Wartostrady między mostem Królowej Jadwigi a parkiem w Starym Korycie Warty. W tym roku po tej stronie rzeki planowane jest także zbudowanie łącznika umożliwiającego zjazd na Wartostradę z mostu Bolesława Chrobrego (przy zapleczu przystani w Starym Porcie).

PIM, el

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Wolność Ryszard
Gość
Wolność Ryszard

A JEZDNIE W POZNANIU DZIURA NA DZIURZE DZIURĄ POGANIA !!!🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱