noworodek, dziecko fot. pixabay

Poznań: Noworodek z koronawirusem w szpitalu przy Polnej

To naprawdę wyjątkowy przypadek: trzytygodniowa dziewczynka jest wcześniakiem i zdaniem lekarzy zaraziła się od swojej matki w życiu płodowym. Inaczej nie są w stanie wytłumaczyć choroby dziecka.

Jak poinformował TVN24, dziewczynka urodziła się w 32. tygodniu ciąży, a na świat przyszła w szpitalu w Słupcy. Ponieważ była wcześniakiem z niewydolnością oddechową, przewieziono ją na Polną – i tu okazało się, że jest zakażona koronawirusem. Zakażona okazała się także jej matka.

Dla lekarzy jest prawdziwą zagadką to, jak zakaziła się dziewczynka – przyszła na świat przez cesarskie cięcie, a więc zakażenie podczas tradycyjnego porodu nie wchodzi w grę. Prof. Jan Mazela cytowany przez TVN24 przypuszcza, że do zakażenia mogło dojść przez błony płodowe, bo to w zasadzie jedyna możliwa droga. Oczywiście pewności nie ma, ale zdaniem profesora żaden inny sposób zakażenia nie wchodzi w grę.

Obie pacjentki, mama i córka, już przechorowały covid i teraz obie mają status ozdrowieńców. Do domu wrócą po testach, które upewnią lekarzy, że obie są zdrowe.

4.7 3 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze