Poznań: Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Policja ślubowanie, fot. KWP
56 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi wielkopolskiej policji. Zgodnie z tradycją swoją służbę rozpoczęli od uroczystego ślubowania.

Ślubowanie odebrał insp. Piotr Mąka, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant życzył policjantkom i policjantom powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie egzaminów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy w przyszłości. Dodał też, że także nie można dobrze wykonywać obowiązków policjanta bez zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich. O wsparciu duchowym i pomocy dla policjantów zapewnił też ksiądz prałat Stefan Komorowski kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Nowi mundurowi po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek z całej Wielkopolski, by wesprzeć ich w tej trudnej, ale jakże satysfakcjonującej służbie.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: