Poznań: Nowi policjanci złożyli ślubowanie

56 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi wielkopolskiej policji. Zgodnie z tradycją swoją służbę rozpoczęli od uroczystego ślubowania.

Ślubowanie odebrał insp. Piotr Mąka, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant życzył policjantkom i policjantom powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie egzaminów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy w przyszłości. Dodał też, że także nie można dobrze wykonywać obowiązków policjanta bez zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich. O wsparciu duchowym i pomocy dla policjantów zapewnił też ksiądz prałat Stefan Komorowski kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Nowi mundurowi po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek z całej Wielkopolski, by wesprzeć ich w tej trudnej, ale jakże satysfakcjonującej służbie.

KWP, el

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaPoznańPoznań: Nowi policjanci złożyli ślubowanie