Poznań: Nowe przejście dla pieszych przez Przybyszewskiego

przejście dla pieszych, Przybyszewskiego fot. ZDM
Południowy wlot skrzyżowania ul. Przybyszewskiego i Szamarzewskiego zostanie uzupełniony o przejście dla pieszych. ma powstać w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Obecnie przez ul. Przybyszewskiego na skrzyżowaniu z ul. Szamarzewskiego można przejść jedynie po północnym stronie (od strony ul. Dąbrowskiego). Po przeciwległej stronie znajduje się tylko przejazd dla rowerów. Pomimo, że ruch pieszych jest w tym miejscu niedozwolony, przechodnie korzystają z przejazdu, żeby skrócić drogę (pokonują jeden przejazd zamiast trzech „zebr” wyposażonych w sygnalizację świetlną).

Ta oszczędność czasu i dystansu stwarza jednak zagrożenie zarówno dla samych pieszych, jak i rowerzystów. Dzięki budowie brakującego przejścia sytuacja ulegnie poprawie. Piesi zyskają bezpieczne przejście, nadal możliwy będzie też przejazd rowerem.

Nowe przejście dla pieszych powstanie po południowej stronie przejazdu rowerowego, od strony ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Zakres zadania uzupełnia przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Przybyszewskiego i Szamarzewskiego.

Umowa z wykonawcą prac budowlanych została już podpisana. Prace powinny zakończyć się w ciągu 90 dni. Ich koszt wyniesie ponad 260 tysięcy złotych.

ZDM