mieszkania komunalne ul. Hulewiczów fot. ZKZL

Poznań: Nowe mieszkania komunalne oddane do użytku

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył inwestycję przy ul. Hulewiczów na Piątkowie. Na nowych lokatorów czeka 55 komfortowych mieszkań. Pierwsi z nich odebrali już klucze.

– Jako miasto Poznań nie zwalniamy tempa – mówi Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. – Po oddaniu inwestycji przy ulicach Dymka, Zawady, Biskupińskiej czy Darzyborskiej, dziś debiutujemy inwestycją komunalną na terenie Piątkowa. To czterokondygnacyjny budynek, w którym znajduje się 55 lokali. Podziękowania dla zarządu ZKZL i dla Agrobeksu – nie jest dla mnie zaskoczeniem, że inwestycja została zrealizowana terminowo.

W budynku znajdują mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Ich powierzchnia waha się między 35 a 60 metrów kwadratowych. W standardzie jest w pełni przygotowana łazienka z kabiną prysznicową oraz umywalką. Kuchnię wyposażono w kuchenkę oraz zlewozmywak.

Dla większego komfortu mieszkańców spółka na każdym piętrze wydzieliła jedno pomieszczenie na wózkarnię. W częściach wspólnych znajdują się oświetlenie, chodniki i plac zabaw. Na terenie inwestycji położony jest także jeden lokal użytkowy. Wszystkie mieszkania mają już przydzielonych nowych najemców. Pierwsi odebrali już klucze.

Budynek przy ul. Hulewiczów jest usytuowany w bardzo dobrej lokalizacji, co przełoży się na komfort życia mieszkańców. W bliskiej okolicy znajdują się szkoły, przedszkola, sklepy. Świetnie rozwinięta jest komunikacja miejska, a odległość do najbliższego przystanku autobusowego wynosi niecałe 300 metrów.

– Poza mieszkaniami dla poznaniaków i poznanianek w budynku znajduje się prawie tyle samo mieszkań dla jerzyków. Na północnej i wschodniej elewacji zamontowano budki dla ptaków – w tym zakresie przyczyniamy się do zapewnienia bioróżnorodności Poznania. Tego typu działania realizujemy także na terenie innych inwestycji – zaznacza Tomasz Lewandowski, prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Przypomnijmy, budowa rozpoczęła się w IV kwartale 2019 roku. Mimo pandemii inwestycja została oddana zgodnie z planem, czyli przed tegorocznymi wakacjami. Wykonawcą była firma Agrobex.

Inwestycja przy ulicy Hulewiczów kosztowała 12 milionów złotych i została zrealizowana przy wsparciu Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. W wyniku zawartej umowy spółka pozyskała wsparcie w wysokości 35% kosztów kwalifikowanych.

Jak podkreślił zastępca prezydenta, dzięki tej i innym nowym inwestycjom znacznie skróciła się lista mieszkaniowa. Chętni na mieszkanie komunalne nie muszą już czekać trzy lata – a niespełna rok.

ZKZL

5 2 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze