Poznań: Nowe chodniki na Krapkowickiej, Jawornickiej i Smardzewskiej

rejon ulic Jawornickiej i Smardzewskiej fot. ZDM
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetargi na wybór wykonawców chodników z oświetleniem i ciągu pieszo-rowerowego na terenie Junikowa i Grunwaldu – Południe. Zyskają na nich piesi i rowerzyści.

Krapkowicka to krótka osiedlowa ulica na Junikowie, równoległa do Grunwaldzkiej. Po jej południowej stronie jest chodnik, ale brakuje tu oświetlenia. projekt przebudowy przygotowany przez ZDM zakłada w tym miejscu powstanie chodnika o dwumetrowej szerokości z płyt betonowych wraz z zatoką postojową po stronie północnej. Przebudowana zostanie również jezdnia – zostanie zwężona o 1 metr – i pojawi się nowoczesne oświetlenie ledowe.

Natomiast na ulicach Jawornickiej i Smardzewskiej powstanie ciąg pieszo-rowerowy i chodnik. Ciąg pieszo-rowerowy będzie miał szerokość 3 metrów, nawierzchnię z betonu asfaltowego i powstanie po zachodniej stronie ulicy (od Junikowa), pomiędzy budynkiem Poczty Polskiej, a skrzyżowaniem z ul. Smardzewską. Natomiast chodnik o szerokości 2 metrów zostanie wykonany z kostki betonowej i będzie się znajdował po południowej stronie odcinka ul. Smardzewskiej, pomiędzy dwoma jezdniami ul. Jawornickiej.

Wykonawcy wyłonieni w przetargach będą mieli na realizację zadań 105 (ul. Krapkowicka) i 130 (ul. Jawornicka i Smardzewska) dni. Firmy zainteresowane przebudową ul. Krapkowickiej mogą przesyłać swoje oferty do 21 maja, natomiast potencjalni wykonawcy budowy na ul. Jawornickiej i Smardzewskiej mają czas do 17 maja.

ZDM