nowe boisko Warmińska Golęcin fot. UMP

Poznań: Nowe boiska na Golęcinie już otwarte

Nowe boisko do piłki nożnej z infrastrukturą lekkoatletyczną. taki właśnie obiekt powstał na niezagospodarowanej dotąd działce pomiędzy ul. Niestachowską a stadionem głównym. i już można z niego korzystać.

– Miasto Poznań stawia na sport – zapewniał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Nowe boisko do piłki nożnej na Golęcinie to już kolejny obiekt oddany do użytku w ostatnim czasie. Wśród inwestycji wartych podkreślenia jest m.in. basen na os. Piastowskim, modernizacja obiektów sportowych nad Maltą, dwa nowe skateparki czy park Starołęka Mała. W naszym mieście organizowane są prestiżowe imprezy sportowe. Wspieramy także poznańskie talenty. Co roku przyznawane są Nagroda Sportowa oraz Stypendium Sportowe Miasta Poznania.

Zadanie obejmowało budowę nowego boiska do piłki nożnej oraz czterotorowej bieżni poliuretanowej wraz z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą.

– Cieszymy się, że w te wakacje mogliśmy zakończyć dwie sportowe inwestycje na Golęcinie – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Pod koniec lipca oddaliśmy do użytku zmodernizowany stadion główny, gdzie wymieniona została nawierzchnia bieżni, pojawiły się nowe rozbiegi i rzutnie. Teraz zakończyła się budowa zupełnie nowego obiektu, czyli boiska z bieżnią. Mamy nadzieję, że obie inwestycje będą dobrze służyć użytkownikom i przyczynią się do sportowych sukcesów.

Pierwszym poważnym sprawdzianem dla wybudowanego obiektu będzie mityng Poznań Athletics Grand Prix, który odbędzie się 11 września. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają do startu największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki. Swój udział potwierdziła już Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, członkini medalowej sztafety 4×400 m, mistrzyni Europy i wicemistrzyni Świata w tej konkurencji.

Nowe boisko podczas dużych imprez lekkoatletycznych rozgrywanych na sąsiednim stadionie przy ul. Warmińskiej będzie pełniło funkcję obiektu rozgrzewkowego.

Na co dzień obiekt będzie służył szkoleniu młodych sportowców. Ze sztucznej murawy będą korzystać kluby i szkółki piłkarskie, a z bieżni i urządzeń kluby i szkółki lekkoatletyczne. W przypadku, gdy obiekt będzie wolny, będą mogli trenować na nim indywidualnie wszyscy chętni.

Przez najbliższych kilka dni będzie trwała procedura uzyskiwania przez obiekt certyfikatu FIFA Quality. W tym czasie będzie możliwe tylko korzystanie z bieżni i urządzeń lekkoatletycznych. Dla piłkarzy obiekt będzie otwarty od 20 sierpnia.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze