Limanowskiego fot. ZDM

Poznań: Nowa zieleń na Jeżycach. “Wprowadzanie zieleni to konieczność w dobie adaptacji do zmian klimatu”

Poprawa estetyki okolicy i mikroklimatu – to wszystko wkrótce już będzie zauważalne na dwóch jeżyckich ulicach: Limanowskiego i Mickiewicza. Między kamienicami pojawi się tam więcej zieleni. “Wprowadzanie zieleni to konieczność w dobie adaptacji do zmian klimatu” – twierdzi ZDM.

Ulica Mickiewicza metamorfozę przechodzi od kilku lat – zaczęło się od zmian w organizacji ruchu, by poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytków ruchu, a także uwolnić chodniki od parkujących pojazdów i zapewnić możliwość swobodnego przemieszczania się.

Kolejnym etapem jest wprowadzenie zieleni. Obecnie prace sa prowadzone na odcinku ul. Mickiewicza od ul. Zwierzynieckiej do ul. Sienkiewicza (po stronie zachodniej). Teraz rosną tam lipy w tzw. misach drzew, a po zmianach na tym odcinku pojawią się pasy zieleni z różami, bylinami i hiacyntami. Realizacja zadania finansowana jest przez Radę Osiedla Jeżyce.

Z kolei na ul. Limanowskiego na Łazarzu prace będą prowadzone na dwóch odcinkach. Od ul. Głogowskiej do ul. Matejki (obustronnie) zaplanowane są odbruki nieużytkowanych fragmentów chodnika – wprowadzenie strefy płatnego parkowania sprawiło, że samochody już nie parkują na chodniku, więc można zamienić na zielony skwer.

Natomiast od okolic posesji oznaczonej nr 15 do wyjazdu w ul. Jarochowskiego (po stronie kościoła) nowe nasadzenia powiązane są z remontem chodnika. Również tutaj w pasie pomiędzy drzewami będą posadzone krzewy ozdobne, byliny i rośliny cebulowe. Nie bez znaczenia jest fakt, że mniej betonu wokół drzew pozwoli im zachować lepszą kondycję. Prace finansowane są ze środków przeznaczonych m.in. na zieleń w ramach Strefy Płatnego Parkowania.

Źródło: ZDM Poznań

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze