zieleń, Chwaliszewo, fot. ZDM
Zamiast wybrukowanych, osłupkowanych przestrzeni – są tu teraz skwery i zieleńce, a nawet nowe drzewa. Nowa zieleń pojawiła się na Chwaliszewie i placu Międzymoście, a dodatkowe drzewa – na Ewangeliskiej i Mostowej.

Jesienne nasadzenia zieleni nie ominęły Starego Miasta. W rejonie Chwaliszewa zakończyły się kilka dni temu i objęły niewykorzystywane przestrzenie przy ulicy Chwaliszewo i placu Międzymoście, które dotąd były zabrukowane kostką i ogrodzone. Teraz zostały odbrukowane i zamienione w mini zieleńce i dzięki temu już przyszłym roku będzie można podziwiać kwitnące tam byliny i trawy ozdobne. Miejsca starczyło również na posadzenie dwóch drzew – klonów polnych.

To nie jedyne drzewa, jakie pojawiły się w tym rejonie Starego Miasta. Kolejne klony zostały posadzone na sąsiedniej ulicy Ewangelickiej (4 sztuki) i Mostowej (8 sztuk) na odcinku od ulicy Ewangelickiej do Wszystkich Świętych. Pojedyncze nasadzenia drzew miały również miejsce na ulicach: 23 lutego, Nowowiejskiego, Rybaki i alejach Niepodległości.

Warto dodać, że Rada Osiedla Stare Miasto współfinansowała nasadzenia ze środków będących w jej dyspozycji.

ZDM, el