Giełda Poznań M1 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Nowa-stara Giełda Staroci przed M1 przyciągnęła tłumy!

Po 16 latach działalności w Starej Rzeźni pchli targ musiał się przenieść w nowe miejsce – i tym nowym miejscem okazał się parking przed M1. Wiele osób przyszło zobaczyć, jak wygląda to nowe miejsce.

Tego właśnie przed przeprowadzką najbardziej obawiali się handlujący: że wszystkim przyzwyczajonym do giełdy w centrum Poznania nie będzie się chciało jechać tak daleko, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy wszyscy powinniśmy wychodzić z domów tylko wtedy, gdy naprawdę musimy.

Jednak okazało się, że poznaniacy nie zawiedli i przyjechali do M1. Były prawdziwe tłumy. Giełda zajęła większość parkingu, a to naprawdę duży obszar, jednak i tak z zachowaniem przepisowej odległości dwóch metrów były problemy, tylu ludzi przyszło.

Jak zawsze można było dostać wszystko: od szklanych kloszy do lamp i brakujących części serwisu Iwona z Chodzieży po srebrne łyżki i metalowe rzeźby. Byli numizmatycy, specjaliści od starych mebli i starej porcelany, ale też wytwórcy maskotek, czapek i handlarze starych płyt.

Jednak na mówienie o tym, że giełda się przyjęła w nowym miejscu, jest zdecydowanie za wcześnie. Zdaniem wielu handlujących tłumna obecność poznaniaków dziś na giełdzie to także efekt pandemii i tego, że więcej siedzimy w domach. Giełda stała się kolejnym miejscem, do którego można wyjść, i to jeszcze w niedzielę, gdy wszystkie sklepy są pozamykane. Czy będzie równie popularna wtedy, gdy wszystkie restrykcje zostaną już zniesione? Czas pokaże.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
www
www

to raczej wygląda jak stare szrotowisko na Bema, ile lat mają te szorty dla blondynek?

misiolek
misiolek

Podoba mi się interpretacja autora, naprawdę twórcza aż miło. W Miastku na Pomorzu widziałem większy targ rozmaitości