Giełda Poznań M1 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Nowa-stara Giełda Staroci przed M1 przyciągnęła tłumy!

Po 16 latach działalności w Starej Rzeźni pchli targ musiał się przenieść w nowe miejsce – i tym nowym miejscem okazał się parking przed M1. Wiele osób przyszło zobaczyć, jak wygląda to nowe miejsce.

Tego właśnie przed przeprowadzką najbardziej obawiali się handlujący: że wszystkim przyzwyczajonym do giełdy w centrum Poznania nie będzie się chciało jechać tak daleko, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy wszyscy powinniśmy wychodzić z domów tylko wtedy, gdy naprawdę musimy.

Jednak okazało się, że poznaniacy nie zawiedli i przyjechali do M1. Były prawdziwe tłumy. Giełda zajęła większość parkingu, a to naprawdę duży obszar, jednak i tak z zachowaniem przepisowej odległości dwóch metrów były problemy, tylu ludzi przyszło.

Jak zawsze można było dostać wszystko: od szklanych kloszy do lamp i brakujących części serwisu Iwona z Chodzieży po srebrne łyżki i metalowe rzeźby. Byli numizmatycy, specjaliści od starych mebli i starej porcelany, ale też wytwórcy maskotek, czapek i handlarze starych płyt.

Jednak na mówienie o tym, że giełda się przyjęła w nowym miejscu, jest zdecydowanie za wcześnie. Zdaniem wielu handlujących tłumna obecność poznaniaków dziś na giełdzie to także efekt pandemii i tego, że więcej siedzimy w domach. Giełda stała się kolejnym miejscem, do którego można wyjść, i to jeszcze w niedzielę, gdy wszystkie sklepy są pozamykane. Czy będzie równie popularna wtedy, gdy wszystkie restrykcje zostaną już zniesione? Czas pokaże.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze