Poznań: Nowa organizacja ruchu na ulicy Mickiewicza

Jednokierunkowy odcinek między Dąbrowskiego a Zwierzyniecką, więcej miejsca i bezpieczniej dla pieszych. Na ulicy Mickiewicza obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Zmieniona organizacja ruchu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy od dawna prosili o działania uspokajające ruch na tej ulicy. Wielu kierowców jadąc Mickiewicza przekraczało prędkość, nie zwracając uwagi na fakt, że przy ulicy znajdują się domy mieszkalne, a widoczność jest ograniczona z powodu aut zaparkowanych po obu stronach ulicy.

Obecnie na ulicy Mickiewicza pomiędzy ul. Dąbrowskiego a Zwierzyniecką obowiązuje ruch jednokierunkowy. Kierowcy mogą jechać od ul. Dąbrowskiego do Słowackiego i od Zwierzynieckiej do Słowackiego. W związku z tym z ul. Sienkiewicza w ul. Mickiewicza można skręcić wyłącznie w lewo. Dzięki wprowadzonemu kontraruchowi rowerzyści mogą poruszać się w obu kierunkach.

Zmian jest więcej: skrzyżowania z ul. Sienkiewicza i Słowackiego są równorzędne, a cała ulica Mickiewicza została objęta strefą ograniczonej prędkości do 30 km/h. Dzięki temu przestrzeń będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla wszystkich użytkowników ruchu. Chodniki zostały uwolnione od parkujących samochodów, ale nie zmniejszyła się liczba miejsc postojowych (57 + 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych). Obecnie malowane są elementy oznakowania poziomego – koperty dla niepełnosprawnych czy sierżanta rowerowego. Zamontowane zostaną również ławki.

– Kierowców poruszających się ul. Mickiewicza prosimy o zachowanie ostrożności, zwracanie uwagi na oznakowanie i unikanie jazdy “na pamięć” – podkreśla Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich.

ZDM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze