Fabryczna fot. ZDM

Poznań: Nowa organizacja ruchu na Fabrycznej. Z powodu SPP

7 czerwca na ulicy Fabrycznej pojawią się wykonawcy nowego oznakowania, które będzie obowiązywać po wejściu Strefy Płatnego Parkowania. Kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów.

Prace zaplanowano na dwa dni: 7 czerwca wykonawcy będą pracować między ul. 28 Czerwca 1956r. i Prądzyńskiego, a dzień później, 8 czerwca, od ul. Prądzyńskiego do ul. Hetmańskiej.

Na pierwszym ze wskazanych wyżej odcinków po wprowadzeniu zmian utrzymany będzie ruch w jednym kierunku od ul. Prądzyńskiego w stronę ul. 28 Czerwca 1956r. Parkowanie będzie odbywać się po obu stronach jezdni, na miejscach równoległych. Wyznaczony zostanie kontraruch rowerowy. Fragment ul. Fabrycznej od ul. Prądzyńskiego do ul. Hetmańskiej pozostanie dwukierunkowy. Parkowanie będzie możliwe, podobnie jak dotychczas, tylko po wschodniej stronie jezdni, na miejscach prostopadłych.

Skrzyżowania z ul. Roboczą, Pamiątkową, Prądzyńskiego i Madalińskiego staną się równorzędne, a cała ul. Fabryczna znajdzie się w obszarze objętym strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30”.

Wdrażanie nowej organizacji ruchu na ul. Fabrycznej zaplanowano od 7 do 8 czerwca (poniedziałek i wtorek), jednak dotrzymanie tego terminu będzie uzależnione od korzystnej pogody. Natomiast w środę 9 czerwca rozpocznie się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na ul. Pamiątkowej.

Kierowcy parkujący swoje samochody na ulicy Fabrycznej proszeni są o przeparkowanie ich – podczas prac będzie tam obowiązywać zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli, co oznacza konieczność zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze