Poznań: Nowa nawierzchnia na chodniku i drodze rowerowej wzdłuż Warszawskiej

droga rowerowa, Warszawska fot. ZDM Poznań

Rozpoczęła się wymiana nawierzchni na trasie pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Warszawskiej. Dojazd i dojście do Term Maltańskich, Nowego Zoo i nad Maltę będzie znacznie wygodniejszy.

Prace są prowadzone po południowej stronie ulicy Warszawskiej, na odcinku od przystanku „Termalna” do ul. Mogileńskiej – tam właśnie stara nawierzchnia zostanie zastąpiona nową i równą. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort przemieszczania na tym odcinku.

Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, prace powinny się zakończyć do listopada. W przyszłym roku natomiast zamontowane zostanie oznakowanie Rowerowego Systemu Informacji Miejskiej.

To fragment trasy głównej z Programu Rowerowego Miasta Poznania, łączącej stację Poznań – Antoninek z centrum. Można nią dojechać również do Nowego Zoo oraz ścieżki w koronach drzew.

Projekt „Rowerostrada do ZOO/ścieżki w koronach drzew” jest realizowany dzięki głosom mieszkańców w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Wykonawcą jest Zakład Robót Drogowych. Koszt prac wynosi 773 tysiące złotych i jest finansowany ze środków z PBO (600 tysięcy zł) oraz Zarządu Dróg Miejskich.

Źródło: ZDM


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978