Bociania fot. PIM

Poznań: Nowa nawierzchnia i zbiornik retencyjny, czyli rusza przebudowa Bocianiej

Przebudowa rusza 7 grudnia i tego dnia wykonawca rozpocznie prace związane z wchodzącą w skład inwestycji budową nowego zbiornika retencyjno-odparowującego. Dzięki niemu skończy się zalewanie domów i piwnic na Bocianiej.

– Ul. Bociania jest obecnie nieutwardzoną drogą gruntową, na której po deszczach zbiera się woda. Dzięki przebudowie, która ma trwać nie więcej nić 120 dni od podpisania umowy, zyska nową nawierzchnię z kostki betonowej. Poruszać się będą po niej zarówno pojazdy jak i piesi. Zbudowane zostaną zjazdy do posesji, kanał technologiczny, zaś nadmiar wody opadowej i roztopowej do nowego zbiornika będzie odprowadzała kanalizacja deszczowa – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W związku z rozpoczynającymi się robotami, w poniedziałek (7 grudnia) w rejonie przebudowywanej ulicy zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Na wyłączonej z ruchu ul. Bocianiej będzie obowiązywał również zakaz parkowania. Wykonawca zapewni jednak dojazd i dojście do posesji mieszkańcom, służbom komunalnym, pojazdom uprzywilejowanym oraz pojazdom budowy.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze