Nocny Targ Towarzyski fot. FB

Poznań: Nocny Targ Towarzyski będzie miał kłopoty?

“Doceniamy każdą inicjatywę, która działa na Łazarzu, jednak nie może być tak, że mieszkańcy przez całe lato nie mogą zasnąć do godziny 4 rano” – poinformowała Rada Osiedla Święty Łazarz. I wystąpiła o odebranie koncesji na alkohol.

Nocny Targ Towarzyski mieści się w dawnej zajezdni PKP przy ulicy Kolejowej, zaadaptowanej na miejsce spotkań. Od początku sezonu w każdy weekend, często w środku nocy, osiedlowi radni dostają skargi od mieszkanek i mieszkańców budynków sąsiadujących z Nocnym Targiem Towarzyskim. Problemy są cały czas te same: łamanie ciszy nocnej i głośna muzyka do 4 rano, dodatkowy hałas osób wracających z targu przez Łazarz, zaśmiecanie okolicznych terenów, nielegalne parkowanie i rozwijanie zbyt dużych prędkości na osiedlowych uliczkach.

Radni wielokrotnie spotykali się z prowadzącymi Nocny Targ Towarzyski, wskazywali na bliskość domów mieszkalnych i konieczność ściszania muzyki. Obiekt regularnie kontrolowała też policja i straż miejska, także na prośby radnych. Bezskutecznie. W każdy kolejny weekend powtarza się to samo.
“Nocny Targ Towarzyski nie szanuje okolicznych mieszkańców” – zaopiniowali radni. I postanowili podjąć zdecydowane działania, skoro tłumaczenia i mediacje nie dają efektów.

Rada Osiedla Święty Łazarz zawnioskowała do Urzędu Miasta Poznania o odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu dla NTT, poprosiła o spotkanie komendanta straży miejskiej w tej sprawie, a także zwróciła się o pomoc do poznańskich posłów i posłanki – bo NTT dzierżawi grunty od państwowej spółki PKP Cargo.

“Będziemy chcieli albo modyfikacji umowy tak, by łatwiej wymagać od NTT przestrzegania prawa, albo jej wypowiedzenia” – zapowiadają łazarscy radni. – “Doceniamy każdą inicjatywę, która działa na Łazarzu. Nie chcemy, by NTT się zamykał, jednak najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i spokój mieszkańców. Nie może być tak, że mieszkańcy przez całe lato nie mogą zasnąć do godziny 4 rano, ponieważ sąsiedni obiekt łamie prawo. NTT wybierając taką lokalizację wiedział, że tuż obok znajdują się budynki mieszkalne i powinien to uszanować”.

ROŚŁ, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze