Poznań: Nocne zmiany na rondzie Rataje

Rondo Rataje fot. PIM
W nocy z 30 na 31 lipca wschodnia część ronda Rataje zostanie wyłączona z ruchu. Na tej części tarczy ronda kładziona już będzie ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni. Prace będą prowadzone w nocy, by były jak najmniej uciążliwe.

30 lipca od godz. 21.00 do 5.00 rano 31 lipca całkowicie wyłączona z ruchu będzie wschodnia część ronda. Nie będzie możliwości wjazdu ani zjazdu z ronda ulicą Krzywoustego od strony autostrady A2 i drogi S11. Nie będzie można również wjechać na rondo z ul. Zamenhofa, a także zjechać z ronda w ul. Jana Pawła II.

W czasie nocnych robót obowiązywać będą objazdy: jadący od mostu Królowej Jadwigi z zamiarem przejazdu na rondzie na wprost powinni skręcić w ul. Zamenhofa, następnie Piłsudskiego, Inflancką, Bobrzańską i wrócić na ul. Krzywoustego (w stronę autostrady).

W odwrotnym kierunku, czyli z ul. Krzywoustego (od autostrady) objazd przewidziano ulicami: Wiatraczna, Milczańska, Brneńska, Pleszewska, Łacina, Jana Pawła II. Na ul. Łacina tymczasowo zostanie odwrócony kierunek jazdy, a w rejonie skrzyżowania z ul. Jana Pawła II ruch będzie sterowany ręcznie tak, by możliwy był skręt w lewo, dojazd do ronda Rataje i zjazd w ul. Krzywoustego w stronę centrum. Alternatywny objazd będzie możliwy ulicami Brneńską, Pleszewską, Łacina i Jana Pawła II.

Objazdy spowodują także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Autobusy linii nr 152, 162, 166, 181, 196, 212, 220 i 222 pojadą ulicami: Milczańska, Brneńska, Pleszewska i Jana Pawła II.
Autobusy linii nr 174, 184, 190, 211, 221 pojadą ulicami: Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflancka, Milczańska, Brneńska, Pleszewska i Jana Pawła II.
Trasa linii nr 227 zostanie skrócona z Koziegłów do Ronda Śródka.
Trasy kursowania autobusów z Centrum i z Ronda Rataje pozostają bez zmian.

PIM

Podziel się: